نمایی از فیلم «خاله‌های خشن»

برگزیدگان جشنواره ساندنس 2009 معرفی شدند

فیلم خاله‌های خشن ساخته کیم لانگینوتو مستندساز برجسته انگلیسی جایزه بهترین مستند بین‌المللی جشنواره فیلم ساندنس را از آن خود کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» فیلم جدید خانم لانگینوتو که ساخت مستند طلاق به سبک ایرانی را نیز در کارنامه دارد، درباره زنانی است که در یک سازمان خیریه در آفریقای جنوبی به کودکان مورد سوءاستفاده قرار گرفته کمک می‌کنند.
مراسم اهدای جوایز روز گذشته برگزار شد و فیلم ما آشکار زندگی می‌کنیم به کارگردانی اوندی تیمونر جایزه بهترین مستند آمریکایی را به دست آورد.
این در حالی است که فیلم فشار: بر اساس رمانی از سافیر ساخته لی دانیل جایزه بزرگ فیلم‌های داستانی آمریکایی و جایزه تماشاگران را به خود اختصاص داد.
همچنین فیلم شیلیایی مستخدمه به کارگردانی سباستین سیلوا جایزه بهترین فیلم داستانی سینمای جهان را برد.
جایزه بهترین کارگردانی بهترین فیلم داستانی آمریکایی به کری جوجی فوکوناگا برای فیلم شماره گناه اهدا شد و ناتالیا آلمادا برای فیلم ژنرال جایزه کارگردانی بهترین مستند آمریکایی را دریافت کرد.
هاوانا مارکینگ سازنده ستاره افغان جایزه کارگردانی بهترین مستند سینمای جهان را گرفت و الیور هرشبیگل جایزه کارگردانی بهترین فیلم داستانی سینمای جهان را برای دقایقی از بهشت به خود اختصاص داد.
مستند برمه وی‌جی که پیش از این جایزه بزرگ جشنواره مستند آمستردام را به خود اختصاص داده بود، در ساندنس جایزه بهترین تدوین فیلم مستند را برد.
جف گیلمور، دبیر جشنواره ساندنس در مراسم اختتامیه دوره بیست و پنجم را سالی قابل توجه برای ساندنس خواند و گفت: ما جشنواره را با یک انیمیشن افتتاح کردیم و با یک فیلم علمی-تخیلی به پایان بردیم و در فاصله میان این دو فیلم، تعدادی از بهترین فیلم‌هایی که در عمرمان دیده بودیم، به نمایش گذاشتیم.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها