برندگان جوایز مستند «چشم سینما» معرفی شدند

دو فیلم والس با بشیر و مرد روی سیم جایزه‌های اصلی دومین دوره جوایز «چشم سینما» ویژه سینمای مستند را به خود اختصاص دادند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مراسم اهدای جوایز شب گذشته در نیویورک برگزار شد و این دو فیلم در مجموع در هفت رشته برنده شدند.
مرد روی سیم به کارگردانی جیمز مارش که امسال جایزه اسکار بهترین مستند را به دست آورده بود، در جوایز چشم سینما نیز به عنوان بهترین فیلم معرفی شد.
این مستند که ماجراجویی فیلیپ پتی در راه رفتن روی یک سیم بین برج‌های تجارت جهانی نیویورک در دهه 1970 را به تصویر می‌کشد، جوایز بهترین تولید و بهترین تدوین فیلم مستند را نیز برد.
از سوی دیگر، والس با بشیر انیمیشن مستند آری فولمن درباره حمله ارتش رژیم صهیونیستی به صبرا و شتیلا جایزه بهترین کارگردانی مستند، موسیقی، ‌بهترین طراحی گرافیک و انیمیشن و جایزه بهترین مستند بین‌المللی را به دست آورد.
دیگر فیلم موفق جوایز چشم سینما در سال 2009 بالای یانگ‌تسه ساخته یونگ چانگ بود که جایزه بهترین فیلم اول و جایزه منتخب تماشاگران را کسب کرد.
جایزه بهترین فیلمبرداری فیلم مستند نیز به پیتر زتیلینگر برای برخورد در انتهای جهان به کارگردانی ورنر هرتسوگ اهدا شد.
جوایز چشم سینما که به تقدیر از بهترین‌های سال در زمینه سینمای مستند اختصاص دارد، در سال 2008 تاسیس شد و هیات انتخاب و داوری آن تعدادی از برنامه ریزان جشنواره‌های معتبر سینمای مستند آمریکای شمالی و اروپا هستند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها