15 فیلم در فهرست اولیه مستندهای بلند اسکار 2006

فهرست اولیه (short list) فیلم هایی که شانس حضور به عنوان نامزدهای دریافت جایزه اسکار 2005 در رشته مستند بلند را دارند، اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فهرست شامل نام پانزده مستند است که از میان 82 فیلم حائز شرایط برای این رقابت انتخاب شده اند. این در حالی است که سال گذشته دوازده فیلم به فهرست اولیه راه یافته بودند. (ادامه...)
بر اساس این گزارش، نامزدهای نهایی اسکار 2006 روز 31 ژانویه 2006 معرفی می شوند و مراسم اهدای جوایز روز 5 مارس برگزار می شود.
مستندهایی که شرایط شرکت برای رقابت اسکار را داشتند، توسط کمیته نمایش رشته مستند برای اعضای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا نمایش داده شدند و پانزده مستند راه یافته به فهرست اولیه پس از نمایش های مقدماتی انتخاب شده اند.
با نمایش مجدد این آثار برای داوران، نامزدهای نهایی انتخاب می شوند.
فهرست این پانزده مستند بلند به این شرح است:
پس از معصومیت (جسیکا سندرس)، پسران باراکا (هایدی ایوینگ و ریچل گریدی)، کابوس داروین (هوبر ساوپر)، شیطان و دانیل جانستون (جف فیورزیگ)، ارنون:باهوش ترین افراد اتاق (الکس گیبنی)، صعود فاولا (مت موکاری و جف زیمبالیست)، Mad Hot Ballroom (ماریلین آرلو)، مارش پنگوئن ها (لوک ژاکه)، Murderball (هنری الکس روبین و دانا آدام شاپیرو)، حرفه:دریم لند (یان الدز و گرت اسکات)، بر خاک وطن:مستندی از گزارش کمیسیون 11/9 (لیندا المن)، Rize (دیوید لاچاپل)، جنگ خیابانی (مارشال کاری)، 39 پوند عشق (دانی منکین) و مرد سفیدپوست ناشناس (روپرت مورای).
اغلب این فیلم ها از مستندهای تحسین شده یک سال گذشته هستند که در جشنواره ها و رویدادهای فراوان حضور یافته و موفقیت کسب کرده اند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها