جایزه بزرگ ال گور به مستند «یک ملت، تحت مراقبت» تعلق گرفت

فیلم مستند یک ملت، تحت مراقبت جایزه بزرگ آثار تلویزیونی در حال پخش را از آن خود کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که توسط ال گور رقیب دیرینه جرج بوش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار می‌شود، جایزه یک صد هزار دلاری بخش مسابقه این جشنواره را به لوکاس کراست کارگردان این فیلم اهدا کرد.
این گزارش حاکی است لوکاس کراست که پیش از این به عنوان دستیار فیلمبردار فعالیت می کرده این جایزه نقدی را به اضافه پانزده هزار دلار پاداش به خاطر انتخاب ماهرانه سوژه دریافت کرد.
بخش مسابقه این جشنواره به عنوان «بذرهای تحمل» نام گذاری شده و گفته می شود فیلم یک ملت، تحت مراقبت به دلیل انتقاد تند و صریح سازنده اش از سیاست های دولت آمریکا این جایزه را دریافت کرده است.
لوکاس کراست در این فیلم یازده دقیقه ای کوشیده است تا دیدگاه های خود درباره بهسازی زندان های آمریکا را با تماشاگران خود درمیان بگذارد؛ زندان هایی که به گفته او اینک به تجارتی بزرگ برای دولت آمریکا تبدیل شده و به خاطر سیاست های غلط این دولت، بیست و پنج درصد از کل جمعیت دنیا در آن جمع شده اند.
فیلم دیگری که جایزه ده هزار دلاری این رقابت را به خود اختصاص داد روح قبایل نام دارد و توسط دیو هالیدی کارگردانی شده است. این فیلم به مشکلات و گرفتاری های سرخ پوست های آمریکایی در ایالت ویرجینیا می پردازد.
فیلم‌های منتخب این جشنواره به صورت رایگان در وب سایت رسمی این جشنواره به آدرس:  http://www.current.tv/tolerance  قابل دسترسی است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها