فیلم کوتاه سینمای مستقل و معتبر است

کرشمه‌ افسری و مهدی جعفری که آثارشان در نخستین جلسه‌ نمایش فیلم کوتاه ایسفا حضور دارند، از برگزاری چنین برنامه‌ای ابراز خرسندی کردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن فیلم کوتاه ایران، کرشمه افسری در این زمینه گفت: مهم‌ترین ویژگی این گردهمایی‌ها، حرکتی‌ست که علاوه بر تقویت پیوستگی اعضا، فضای تعامل فرهنگی بین فیلم‌سازان کوتاه را گسترش می‌دهد. جالب‌تر این که غیر اعضا نیز با حضور در این همایش‌ها امکان استفاده از تجربیات فیلم‌سازان عضو را پیدا می‌کنند. این مهم، ضمن ارتقای ساخت فیلم‌های کوتاه در کشور، موجب می‌شود تا در آینده، خانواده‌ انجمن، بزرگ‌تر و غنی‌تر شود و با قدم‌های استوارتر گام بردارد.
کارگردان فیلم لحظه‌های گم‌شده اضافه کرد: از دید من، که حرفه‌ تخصصی‌ام عرصه‌ معماری و ساخت و ساز است، این‌گونه اتفاق‌ها حرکتی اساسی جهت مقاوم سازی سازه و اسکلت سینمای کوتاه و دمیدن روح اجرایی و تخصصی به فعالیت‌های اعضای انجمن است.
مهدی جعفری نیز ضمن اشاره به رشد فیلم کوتاه در سال‌های اخیر به دلیل انقلاب دیجیتال در زمینه‌ جایگاه فیلم کوتاه گفت: از آن‌جایی که فیلم کوتاه نوعی سینمای مستقل و معتبر به شمار می‌آید، نمی‌تواند با قواعد و قراردادهای سینمای تجاری روزگار بگذراند. بسیاری از این فیلم‌ها برای تماشاگر عام ساخته نشده و نمی‌شوند و این مسئله را نباید به عنوان ضعف یا کاستی آن‌ها دانست. اهمیت دادن به مخاطب عنصر ذاتی هنر سینماست (کوتاه یا بلند)، اما در فیلم کوتاه، فیلم‌ها چندان تابع سلیقه و ذائقه‌ی تماشاگران خود نیستند. بلکه به نوعی می‌توان گفت اغلبِ این آثار ایجاد کننده و یا تربیت کننده‌ سلیقه و ذائقه‌ هنری تماشاگرانشان هستند.
کارگردان فیلم پنجره افزود: خوشحالم که می‌شنوم به همت انجمن فیلم کوتاه، دوباره امکان نمایش فیلم‌های کوتاه فراهم شده است و خوشحالم که آخرین فیلم کوتاه من نیز در این دوره از نمایش‌ها می‌تواند هم‌چنان به زندگی خود ادامه دهد. به یاد داشته باشیم که فراهم آوردن امکان نمایش هر فیلم، مجالی برای زیستن و ادامه‌ حیات آن فیلم است. امیدوارم در کشور نیز فیلم‌های کوتاه هیچ‌گاه با عمرهای کوتاه همراه نباشند.
نخستین جلسه‌ نمایش ماهانه‌ فیلم‌های کوتاه اعضای ایسفا در روز یکشنبه ۱۷ خردادماه در فرهنگسرای هنر ساعت 18 برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها