حمایت مالی بنیاد هلندی از 5 پروژه سینمایی ایران

بنیاد «هوبرت بالس» هلند فهرست پروژه های سینمایی را که در پاییز 2005 مشمول حمایت مالی می شوند، منتشر کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این بنیاد که زیرمجموعه ای از جشنواره بین المللی فیلم رتردام است در این فهرست، نام 37 پروژه را اعلام کرده که در مراحل مختلف تولید از کمک مالی برخوردار می شوند. نام 5 پروژه از ایران در این فهرست دیده می شود. (ادامه...)
بینیاد هوبرت بالس که توسط وزارت امور خارجه هلند و چند ارگان دیگر حمایت می شود، هر سال دو بار تقاضا برای دریافت کمک های مالی از طرف فیلمسازان کشورهای در حال توسعه را بررسی می کند.
در فهرست پاییزه امسال در مجموع 514 هزار یورو در اختیار پروژه ها قرار می گیرد و مانند همیشه فیلم های حائز شرایط در سه مرحله نگارش فیلمنامه، پس از تولید (مراحل فنی) و پخش و تبلیغات دسته بندی شده اند.
در بخش فیلمنامه٬ فیلم های جدید چهار فیلمساز ایرانی مشمول کمک مالی هستند؛ هزار و یک شب (علی محمد قاسمی)، روزی که بیش از صد سال طول می کشد (بابک پیامی)، گریز (نیکی کریمی) و زمین محکم (شاپور حقیقت).
در بخش پخش و تبلیغات هم سفر مردان خاکستری (امیرشهاب رضویان) کمک مالی این بنیاد را دریافت می کند.
حمایت مالی بنیاد هوبرت بالس شامل فیلم های داستانی و مستند بلند می شود و سالی دو بار در فصل های بهار و پاییز اعلام می شود.
آخرین مهلت تقاضای دوره بعدی (بهار 2006) یکم مارس است و جزئیات در وب سایت جشنواره رتردام به آدرس www.filmfestivalrotterdam.com بخش Hubert Bals Fund قابل دسترسی است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها