جشنواره فیلم کوتاه کانادا تمام شد

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کانادا روز گذشته با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره یکی از سه رویداد سینمایی کانادا است که توسط آکادمی اسکار به رسمین شناخته می‌شود و در مراسم اختتامیه این دوره از آن، ده جایزه در مجموع به مبلغ 125 هزار دلار اهدا شد.
هیات داوری جشنواره جایزه بهترین فیلم کوتاه کانادایی را به الکسیس فورتیه کارگردان فیلم سرانجام اهدا کرد و فیلم انگلیسی نرم به کارگردانی سایمون الیس جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی را از آن خود کرد.
همچنین جایزه بهترین انیمیشن کوتاه به خانم توتلی-پوتلی از کانادا و جایزه بهترین فیلم تجربی به آموزش دریایی اهدا شد.
فیلم ایرلندی خداحافظی ساخته کن واردروپ جایزه بهترین مستند کوتاه را به دست آورد و جایزه کداک برای بهترین فیلم برداری به فیلم سرانجام تعلق گرفت.
همچنین فیلم سوئدی حالا نوبت من است به کارگردانی یورگن هیرت توانست با جلب نظر مخاطبان جشنواره، جایزه فیلم منتخب تماشاگران را به خود اختصاص دهد.
جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه کانادا که امسال 256 اثر از بیش از 30 کشور را به نمایش گذاشت، یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم کوتاه در آمریکای شمالی است.
این رویداد که از 12 ژوئن آغاز شده بود، علاوه بر بخش‌‌های رقابتی، برنامه مرور بر فیلم‌های کوتاه کشورهای اسکاندیناوی شامل دانمارک، فنلاند، ایسلند، نروژ و سوئد را نیز برگزار کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها