مایکل مور: سرمایه‌داری زیان‌آور است

سرمایه‌داری: یک داستان عاشقانه آخرین مستند مایکل مور روز گذشته در شصت‌وششمین جشنواره فیلم ونیز شاهد نخستین نمایش جهانی خود بود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از رویترز، «سرمایه‌داری زیان‌آور است» این نتیجه‌گیری آخرین مستند مایکل مور است.
این مستند ترکیبی از طنز و داستان‌های غم‌انگیز فردی است که به سیستم سرمایه‌داری حمله می‌کند و آن را باعث فقر میلیون‌ها نفر می‌داند.
«سرمایه‌داری یک زیان است و شما نمی‌توانید این زیان را تنظیم کنید. شما باید آن را حذف یا جایگزین چیز دیگری کنید که برای همه مردم خوب است و آن چیز دموکراسی است.» این‌ها جملاتی است که در آخرین مستند مور بیان می‌شوند.
مردمان بد در ذهن مور بانک‌های بزرگ و کسانی هستند که پول‌هایشان را در قمار سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ در حالی‌که شرکت‌های بزرگ، آماده متوقف‌سازی کار هزاران کارمند با سابقه‌اند.
مور در مستندش رابطه نزدیک بین بانک‌ها، سیاستمداران و مقامات وزارت خزانه‌داری ایالات متحده را که به معنی تغییر قانون به نفع عده‌ای است؛ به نمایش می‌گذارد.
او سرمایه‌داری را بر ضدمسیحیت می‌داند که معنی آن عدم حمایت از فقراست.
مایکل مور پس از نخستین نمایش جهانی فیلمش در جشنواره ونیز در نشستی گفت: اساسا ما قانونی داریم که می‌گوید قمار غیرقانونی است اما به وال استریت اجازه این کار را می‌دهیم و این کار با پول مردم انجام می‌شود.
ما نیاز به یک ساختار متفاوت برای تامین منابع مالی و پولی، حمایت از مشاغل، شرکت‌ها و غیره برای خودمان داریم.
شصت‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز تا 12 سپتامبر در ایتالیا برپاست.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها