اعلام برنامه های جنبی جشنواره اوبرهاوزن

پنجاه و یکمین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه اوبرهاوزن علاوه بر بخش های رقابتی و برنامه گسترده «پرده کنار رفته: خود و دیگران از 1989 تا به حال» که تاثیر فروپاشی کمونیسم بر مردم جهان را در فیلم های کوتاه به نمایش می گذارد، برنامه های جنبی دیگر خود را اعلام کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این برنامه ها شامل مرور آثار 5 فیلمساز، بخش های ویژه ای با موضوع ویدئو کلیپ و فیلم های کوتاه کودک درباره آفریقا، بازار فیلم، سمینارها٬ سخنرانی ها و... خواهد بود. (ادامه...)
در بخش مرور آثار، فیلم هایی از گروه AGZ(که طی دهه 80 فیلم های سیاسی اش با گرایش آنارشیستی در آلمان جریان ساز بود)، استفان هاین و مارک لوییس(فیلمسازان آلمانی)، جوزف روباکوفسکی(کارگردان لهستانی) و لورا وادینگتن(فیلمساز انگلیسی) به نمایش درمی آید.
در دیگر برنامه های جنبی منتخبی از ویدئو کلیپ های تجربی و نامتعارف از سراسر جهان، آثاری از دانشجویان منطقه راین شمالی-وست فالیا، فیلم های کودک با موضوع آفریقا و فیلم های جایزه گرفته از جشنواره های دیگر در بخش های جداگانه جای گرفته اند.
در بازار فیلم امسال جشنواره اوبرهاوزن تمامی فیلم های متقاضی شرکت که حدود 5000 اثر هستند، امکان شرکت دارند و برای اولین بار می توانند از طریق جایگاه نمایش دیجیتال برای حاضران در بازار به نمایش درآیند. همچنین روز 9 می در برنامه ای با عنوان «روز تهیه کننده» نشست های سخنرانی و بحث و گفت و گو درباره موضوع های روز مربوط به فیلم کوتاه برگزار می شود. برپایی سمیناری درباره دانشجویان سینما از دیگر برنامه های بازار اوبرهاوزن خواهد بود. فرم شرکت در جشنواره در وب سایت www.kurzfilmtage.de قابل دسترسی است. آخرین مهلت شرکت در جشنواره 11 آوریل 2005 است.
پنجاه و یکمین جشنواره اوبرهاوزن که قدیمی ترین جشنواره فیلم کوتاه جهان محسوب می شود، از 5 تا 10 می برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها