120 مستند در جشنواره حقوق بشر «یک جهان»

هفتمین جشنواره فیلم های مستند حقوق بشر «یک جهان» از 27 آوریل تا 5 می در پراگ و از 28 آوریل تا 14 می در 13 شهر دیگر جمهوری چک برگزار می شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره امسال 120 مستند کوتاه و بلند را در سه بخش رقابتی و شانزده بخش موضوعی به نمایش می گذارد. (ادامه...)
شعار امسال جشنواره یک جهان «وقتی قهرمان ها در تعطیلات اند» است و همچون سال های گذشته با حمایت واتسلاو هاول رئیس جمهور پیشین چک، وزیر فرهنگ این کشور و شهردار پراگ برگزار می شود.
بخش های رقابتی جشنواره عبارت اند از مسابقه اصلی، حق دانستن و فیلم های کوتاه. فیلم های مسابقه اصلی برای دریافت جایزه وزارت فرهنگ و بهترین کارگردان رقابت می کنند. در بخش حق دانستن جایزه رودولف وبرا اهدا می شود و رقابت فیلم های کوتاه برای دریافت شهردار پراگ در جریان خواهد بود. سه هیات داوری مجزا فیلم های حاضر در این بخش ها را قضاوت می کنند.
 بخش های موضوعی شامل نمایش فیلم هایی درباره عراق، ایدز، سنت ها، مستندهای زنان و کودکان و فیلم هایی از چک، بوسنی، چین، کره شمالی و برگزیدگان جایزه وایسگراد و ... است.
برگزاری دو سمینار درباره پیشرفت های احقاق حقوق زنان طی شش روز و گفت و گو میان کارگردانان آلمان، انگلستان و چک دیگر برنامه های جشنواره یک جهان به شمار می آید. امسال هیچ فیلم ایرانی در این جشنواره پذیرفته نشده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها