پیام ناصر باکیده به جشنواره منطقه‌ای «اروند»

ناصر باکیده، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان سینمای ایران به جشنواره منطقه‌ای «اروند» پیام داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، متن پیام ناصر باکیده مدیرعامل انجمن سینمای جوانان سینمای ایران به جشنواره اروند به شرح زیر است:
انجمن سینمای جوانان ایران با تکیه بر باورها و اعتقادات و اهتمام به ارزش‌های فرهنگی و اجتماعی بارویکرد درک ضرورت‌ها، چالش‌ها و نیازهای راستین جامعه هموراه می‌کوشد تا با ظرفیت سازی و فرصت‌سازی برای همه استعدادها و توانمندی‌ها و ارج نهادن به فعالان و سینماگران در جای جای این مرز و بوم به رشد و اعتلای سینمای جوان و مقوله فیلم کوتاه در کشور بپردازد و خداوند را شاکرم که تاکنون توانسته است با بهره گیری از امکانات و تدابیر و دیدگاه های موثر، گام های درخشانی را در این عرصه بردارد.
بی‌تردید یکی از ساز و کارهای اساسی در این راستا برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای و بسترسازی برای تبادل دیدگاه‌ها و تجربه‌ها و فضاسازی اجتماعی موثر در شهرها و استان‌ها و مناطق مختلف کشور است.
جشنواره‌های منطقه‌ای سینمای جوان به مثابه فرصت‌های مناسب و تاثیرگذار در عرصه فعالیت‌های فرهنگی و سینمایی است که می‌تواند گوشه‌هایی از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های سینماگران جوان را به نمایش بگذارد و بستر کاوش و کنکاش در عرصه تلاش های فرهنگی و سینمایی استان میزبان و استان های مهمان باشد.
در این میان، جشنواره سینمای جوان اروند که عنوان نمادین و معنادار اروند را با خود دارد، تداعی گر یادمان های جاودان و لحظه‌های سرشار از عشق، خلوص و رشادت مقطع درخشان تاریخ معاصر ماست، می‌تواند نقش و جایگاه ممتازی داشته باشد.
اروند، اکنون رودی است که گویی از قلب تاریخ عبور می کند و «آبادان»، استعاره پیداری و مقاومت، قهرمانی، خاستگاه معانی تازه است با مردمانی زنده دل و جوانان پویای سینماگرش.
بر ماست که خودآگاهانه و هوشمندانه با درک و شناخت افق ها و روندهای سینمایی دیروز و امروز جهان و کشور، تمدن، تاریخ، هویت و ارزش‌ها و نشانه‌های فرهنگی و اجتماعی‌مان را معرفی نماییم.
قطعا، بخش عظیمی از این رسالت متوجه سینماگران و جوانان هنرمند استان‌ها و شهرستان‌های مختلف کشور است تا با روایت، ثبت و تصویر چشم اندازهای زیبای سرزمین مان جلوه های شگرف و ماندگار آن را انعکاس دهند.
باور کنیم که جای جای این قطعه از خاک گوهرخیز، هنرپرور،افتخارآفرین و شگفتی ساز است. ایران اسلامی همواره، در طول تاریخ معاصر از لحظه های باشکوه پیرزوی حیات بخش انقلاب تا حماسه‌ها و رشادت‌های فخرآفرین و جاودان 8 سال دفاع مقدس و نیز در لحظه لحظه سرنوشت ساز و حماسی دوران معاصر شاهد تجلی مفاهیم بلند و متعالی و هویت بخش بوده است و در این میان، به یقین جوانان کشور به ویژه سینماگران جوان کشورمان باورمندانه و آگاهانه، نقش آفرین بوده‌اند.
شایسته می‌دانم از متولیان برگزاری جشنواره، مدیرکل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرستان دفاتر سینمای جوان استان و همه عزیزان و دست اندرکاران که باعث و بانی این حرکت فرهنگی ارزشمند شدند، سپاگزاری و تشکر نمایم.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.