حنا مخملباف برنده «خرس کریستال» برلین شد

حنا مخملباف برنده «خرس کریستال» برلین شد

حنا مخملباف فیلمساز 19 ساله ایران که با فیلم بودا از شرم فرو ریخت در بخش جنریشن جشنواره برلین حضور یافته بود، برنده جایزه «خرس کریستال» به عنوان بهترین فیلم از جشنواره برلین شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حنا مخملباف هنگام دریافت این جایزه گفت: متشکرم. از دریافت این جایزه هیجان زده و خوشحال هستم. باز هم تشکر. اما می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و نکته عمیق‌تری را یادآوری کنم. در همین لحظه‌ای که من این جایزه را می‌گیرم، خیلی‌ها در جهان شب‌ها گرسنه می‌خوابند.
فیلم «زینب» به مرحله تدوین رسید

فیلم «زینب» به مرحله تدوین رسید

فیلمبرداری زینب تازه ترین کار علیرضا توانا با پایان فیلمبرداری به مرحله تدوین رسید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی موسسه فرهنگی مولف، فیلمبرداری این پروژه طی ٣٥ جلسه در تهران، شهرری و کویر اطراف شهرستان نایین و انارک به پایان رسید و تدوین آن طی روزهای آینده توسط بهرام دهقانی آغاز خواهد شد.
«بودا از شرم فروریخت» جایزه‌ صلح برلین را گرفت

«بودا از شرم فروریخت» جایزه‌ صلح برلین را گرفت

فیلم بودا از شرم فرو ریخت ساخته‌ حنا مخملباف برنده جایزه صلح از جشنواره برلین 2008 شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» طبق اعلام سایت خانه فیلم مخملباف، جایزه صلح از جوایز ویژه جشنواره برلین است که هر ساله از طرف داوران بخش‌های مختلف جشنواره برلین، تنها به یک فیلم سینمایی اهدا می‌شود. حنا مخملباف که قرار بود روز یکشنبه برای اکران این فیلم از برلین به اسپانیا برود، به دلیل درخواست مسئولین جشنواره برلین برای گفت‌وگوهای مطبوعاتی پس از دریافت جایزه صلح سفر خود را یک روز به تعویق انداخت.
مراسم اختتامیه بخش تجلی اراده ملی فجر برگزار شد

مراسم اختتامیه بخش تجلی اراده ملی فجر برگزار شد

آیین اختتامیه بخش تجلی اراده ملی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، عصر روز چهارشنبه بیست و چهارم بهمن ماه در سالن آزادی سینما آزادی تهران با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور سینمایی وزارت ارشاد و دبیر جشنواره برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، در این مراسم فیلم‌های آواز گنجشک‌ها ساخته مجید مجیدی و فرزند خاک ساخته محمد علی آهنگر با دریافت جایزه از طرف چهار سازمان و نهاد، بیشترین جوایز این بخش را دریافت کردند.
برگزیدگان بیست‌وششمین جشنواره فجر معرفی شدند

برگزیدگان بیست‌وششمین جشنواره فجر معرفی شدند

برگزیدگان بیست‌وششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در تالار بزرگ کشور معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در بخش بهترین فیلم از نگاه ملی سیمرغ زرین به فیلم فرزند خاک به تهیه کنندگی سیداحمد میرعلایی اهدا شد و پلاک طلایی سیمرغ از نگاه ملی به فیلم مستند هفت رخ فرخ ایران به تهیه کنندگی حسین حضرتی و فرزین رضائیان اختصاص یافت. سیمرغ بلورین ویژه تماشاگران به فیلم همیشه پای یک زن در میان است به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه کنندگی محسن علی اکبری اهدا شد. به همین سادگی به تهیه کنندگی سیدرضا میرکریمی سیمرغ بلورین بهترین فیلم بخش سودای سیمرغ را به خود اختصاص داد.
«تاوان» بهترین فیلم جوایز بفتا شد

«تاوان» بهترین فیلم جوایز بفتا شد

درام تاریخی تاوان ساخته جو رایت با بازی کایرا نایتلی و جیمز مک‌آووی برنده جایزه بهترین فیلم جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) شد. ورایتی اعلام کرد مراسم اعطا جوایز بفتا روز گذشته در اپراخانه سلطنتی لندن برگزار ‌شد و اجرای برنامه را جاناتان رایس به عهده داشت. جایزه بفتا بهترین بازیگر مرد سال به دانیل دی لوئیس برای فیلم خون بپا می‌شود رسید و جایزه بهترین کارگردان را برادران کوئن از آن خود کردند. ماریون کوتیلارد نیز برای فیلم زندگی به رنگ صورتی جایزه بهترین بازیگر زن را برد. این فیلم فرانسوی با دریافت چهار جایزه پیروز بزرگ مراسم سالانه آکادمی فیلم بریتانیا بود، گو اینکه جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان از آن فیلم آلمانی زندگی دیگران شد.
نامزدهای بخش‌ مسابقه جشنواره بیست‌وششم فیلم‌فجر معرفی شدند

نامزدهای بخش‌ مسابقه جشنواره بیست‌وششم فیلم‌فجر معرفی شدند

نامزدهای دریافت سیمرغ بخش سودای سیمرغ- مسابقه سینمای ایران در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره، نامزدهای بخش‌های مختلف جشنواره امسال به شرح زیر اعلام شد.
برگزیدگان «سینمای جهان» جشنواره فجر معرفی شدند

برگزیدگان «سینمای جهان» جشنواره فجر معرفی شدند

آیین اختتامیه بخش سینمای جهان بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معاون سینمایی وزارت ارشاد و دبیر جشنواره و جمعی از هنرمندان خارجی و ایرانی برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، در این آیین که در مجموعه فرهنگی آسمان (فرهنگستان هنر) برگزار شد سیمرغ های بلورین بخش‌های جام جهان نما- مسابقه سینمای بین‌الملل، در جست و جوی حقیقت – مسابقه سینمای معناگرا و جلوه گاه شرق – مسابقه سینمای آسیا به برگزیدگان اهدا شد.
کاندیداهای بهترین فیلم روستایی جشنواره فجر معرفی شدند

کاندیداهای بهترین فیلم روستایی جشنواره فجر معرفی شدند

کاندیداهای بهترین فیلم روستایی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره روستا، مهران ابوالحسنی، مدیر جشنواره روستا فیلم‌های منتخب روستایی جشنواره فجر را به این ترتیب معرفی کرد: آواز گنجشک‌ها (مجید مجیدی)، خاک آشنا (بهمن فرمان آرا)، هامون و دریا (ابراهیم فروزش)، باد در علفزار می‌پیچد (خسرو معصومی) و آتش سبز (محمدرضا اصلانی).
به خواست جشنواره برلین «آواز گنجشک‌ها» از فجر خارج شد

به خواست جشنواره برلین «آواز گنجشک‌ها» از فجر خارج شد

مجیدشاه حسینی دبیر جشنواره فیلم فجر پس از دریافت نامه مدیر جشنواره برلین با درخواست وی مبنی بر خروج آواز گنجشک‌ها از جشنواره فیلم فجر موافقت کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، مجیدشاه حسینی دبیر جشنواره فیلم فجر پس از دریافت نامه مدیر جشنواره برلین با درخواست ایشان با توجه به اهمیت حضور بین‌المللی سینمای ایران موافقت کرد. بر اساس قوانین برخی از جشنواره‌های معتبر جهان، فیلم‌های بلند سینمایی بخش مسابقه، معمولا برای اولین بار در این جشنواره‌ها به روی پرده می‌روند و باتوجه به اعتبار بین‌المللی جشنواره فیلم فجر آواز گنجشک‌ها تنها می‌توانست در یکی از این دو رویداد حضور یابد.
داوران انجمن منتقدان در بخش بین‌الملل معرفی شدند

داوران انجمن منتقدان در بخش بین‌الملل معرفی شدند

هیات داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در بخش مسابقه سینمای بین‌الملل بیست و ششمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند.
سامانه پیام کوتاه سینمای ایران راه‌اندازی شد

سامانه پیام کوتاه سینمای ایران راه‌اندازی شد

سامانه پیام کوتاه سینمای ایران همزمان با آغاز بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر به بهره‌برداری رسید. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، در این سامانه با ارسال نام فیلم به شماره 200007 اطلاعات مربوط به کلیه سینماهای شهر تهران که در حال اکران فیلم مورد نظر هستند و با ارسال نام سینما، اطلاعات مربوط به فیلم اکران شده در آن سینما، نشانی، تلفن و سانس‌های نمایش سینمای مورد نظر قابل دستیابی است.سامانه پیام کوتاه سینمای ایران با شروع جشنواره قابل بهره‌برداری است و این امکان را دارد که با ارسال نام سینما فاصله تاریخ، برنامه اکران سینمای مورد نظر را در تاریخ مذکور به مخاطب ارائه کند.
معرفی داوران انجمن منتقدان در بخش «سینمای ایران» فجر

معرفی داوران انجمن منتقدان در بخش «سینمای ایران» فجر

هیات داوران انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران در بخش مسابقه سینمای ایران در بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن، شورای مرکزی این انجمن، جمشید ارجمند، زاون قوکاسیان، شاهرخ دولکو، کامران ملکی، حسن معظمی، علی علایی و کیوان کثیریان را به عنوان داوران این تشکل در جشنواره بیست و ششم فیلم فجر انتخاب و معرفی کرد.
هیات داوران جشنواره فیلم برلین معرفی شد

هیات داوران جشنواره فیلم برلین معرفی شد

اسامی هفت عضو هیات داوران بخش مسابقه رسمی پنجاه و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین به ریاست کنستانتین کوستا گاوراس اعلام شد. اسکرین دیلی اعلام کرد سوزان بیر نویسنده و کارگردان دانمارکی، ساندرین بوناره بازیگر و کارگردان فرانسوی، اولی هانیش مدیر تولید آلمانی، دایان کروگر بازیگر آلمانی، والتر مرچ تدوینگر آمریکایی، شو کی بازیگر تایوانی و الکساندر رودنیانسکی تهیه‌کننده روسی همکاران گاوراس در هیات داوران جشنواره برلین 2008 هستند.
«دیوار» محمدعلی طالبی به سودای سیمرغ رسید

«دیوار» محمدعلی طالبی به سودای سیمرغ رسید

فیلم دیوار ساخته محمد علی طالبی به جمع‌ آثار بخش مسابقه سینمای ایران بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر پیوست.
پخش آن‌لاین مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر

پخش آن‌لاین مراسم افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فجر

آئین‌های افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فیلم فجر به صورت زنده از طریق اینترنت برای علاقه‌مندان پخش می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، حبیب ایل‌بیگی مدیر روابط عمومی جشنواره با اشاره به اینکه مخاطبان می‌توانند به صورت آنلاین این آئین‌ها را ببینند، گفت: امکان نمایش این دو آئین برای 20 هزار بیننده به صورت همزمان فراهم شده است. وی در ادامه افزود: از این تعداد 10 هزار نفر از امروز می‌توانند روی سایت www.fajrlive.tv ثبت نام کنند و پس از فعال‌سازی نام کاربری رمز بگیرند و 10 هزار نفر دیگر در لحظه برگزاری مراسم به ترتیب اولویت ورود به سایت می‌توانند به عنوان میهمان به تماشای این دو آئین بنشینند.
معرفی نامزدهای بخش مواد تبلیغی و اطلاع رسانی فجر

معرفی نامزدهای بخش مواد تبلیغی و اطلاع رسانی فجر

نامزدهای رشته های مختلف بخش مواد تبلیغی و اطلاع رسانی سینمای ایران بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، در بخش عکس کوروش پیرو با عکس‌های فیلم آرامش در میان مردگان، عبدالله عبدی‌نسب با عکس‌های فیلم جایی در دوردست، احمد احمدی با عکس‌های سنگ، کاغذ، قیچی، بابک برزویه با عکس‌های فیلم اخراجی‌ها و المیرا مقدم باعکس‌های فیلم رئیس نامزد دریافت جایزه هستند.
تجهیز سینماهای جشنواره به سیستم‌ حفاظتی مقابله با کپی غیرمجاز

تجهیز سینماهای جشنواره به سیستم‌ حفاظتی مقابله با کپی غیرمجاز

سیستم‌های حفاظتی برای حفظ حقوق مادی و معنوی صاحبان فیلم‌ها در سینماهای نمایش‌دهنده آثار جشنواره، نصب شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، این سیستم‌های حفاظتی (دوربین‌های مدار بسته) به گونه‌ای طراحی شده‌اند که محل هرگونه تصویر‌برداری با هر وسیله‌ای از جمله دوربین و یا تلفن همراه را شناسایی کرده و به این ترتیب امکان کپی‌برداری و تکثیر غیرمجاز در سالن‌های سینمایی جشنواره را غیرممکن می‌کند.
آرشیو
آخرین خبرها