چهار فیلم مستند و داستانی ایرانی در سه قاره نانت

سه مستند ایرانی به بخش مسابقه فیلم های مستند بیست و هفتمین جشنواره سه قاره نانت راه یافتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره از 22 تا 29 نوامبر در فرانسه برگزار می شود و مانند هر سال آثاری از سه قاره آسیا، آفریقا و آمریکای لاتین را به نمایش می گذارد. بخش رسمی جشنواره سه قاره شامل مسابقه فیلم های داستانی و مسابقه فیلم های مستند است و در هر دو رقابت نمایندگان سینمای ایران حضور دارند. (ادامه...)
تنها نماینده سینمای ایران در مسابقه فیلم های داستانی کافه ترانزیت (کامبوزیا پرتوی) است و در مسابقه فیلم های مستند شهر خاموشان (عطاالله حیاتی)، با دوست (سارا رستگار) و رئیس جمهور میرقنبر (محمد شیروانی) به نمایش درمی آیند.
دو کارگردان و یک تهیه کننده فرانسوی اعضای هیات داوری مسابقه مستند و سینماگرانی از گرجستان، پرتغال، استرالیا، آلمان، فرانسه و آمریکا هیات داوری مسابقه فیلم های داستانی را تشکیل می دهند.
دیگر بخش جشنواره سه قاره نانت «نگاه های جدید» نام دارد که در سال 2004 پایه گذاری شد و به نمایش آثار کارگردانان جدید، تجربه ها و فرم های نامتعارف و فیلم های دیجیتال اختصاص دارد.
جشنواره سه قاره مانند هر سال مرور و چشم انداز سینمای کشورهای مختلف را در برنامه های خود دارد.
مرور سینمای سه کشور برزیل، ساحل عاج و تونس و بزرگداشت و نمایش آثاری از کمپانی «کتی پروداکشن» هنگ کنگ از جمله این برنامه هاست.
جشنواره سه قاره نانت همواره با سینمای ایران روابط مناسبی داشته است و برادران ژالادو مدیران این جشنواره بارها به ایران سفر کرده اند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها