انجمن سینمای جوانان و لابراتوار پیشگامان سینمای آریا تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

انجمن سینمای جوانان ایران و لابراتوار پیشگامان سینمای آریا در راستای حمایت از سینماگران جوان کشور در حوزه آموزش فنی و مهارتی، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
به‌ گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط‌ عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، لابراتوار پیشگامان سینمای آریا و انجمن سینمای جوانان ایران در راستای حمایت از سینماگران جوان کشور در حوزه آموزش فنی و مهارتی، پشتیبانی تولید و پس‌تولید و بازسازی و مرمت میراث ارزشمند فیلم‌های کوتاه تولید شده در سینمای ایران، تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
پیش از این لابراتوار پیشگامان سینمای آریا با هدف توانمندسازی دانشجویان سینما در کشور و با هدف انتقال تجربیات و ارتقای دانش تخصصی مبتنی بر فن‌آوری‌های نوین سینما، با دانشگاه سوره، تفاهم‌نامه همکاری امضا کرده بودند.
در همین زمینه لابراتوار پیشگامان سینمای آریا با همکاری مراکز آموزشی و دانشگاه‌های سینمایی کشور قصد دارد نخستین فصل از مجموعه کارگاه‌های «آموزش‌های عملی دانستنی‌های سینمای دیجیتال» را با عنوان «اصلاح رنگ» برگزار کند.
تدریس این کارگاه برعهده هوتن حق‌شناس سرپرست بخش تصحیح رنگ لابراتوار پیشگامان سینمای آریا است که سابقه تصحیح رنگ فیلم‌هایی از جمله «خورشید»، «سرخ پوست»، «متری شیش و نیم» و... را در کارنامه کاری خود دارد.
کارگاه «اصلاح رنگ» پیش از این قرار بود قبل از آغاز سال 99 برگزار شود اما با توجه به اطلاعیه‌های منتشر شده از سوی وزارت بهداشت و تعطیلی برنامه‌های فرهنگی و آموزشی در شهر تهران تا اطلاع ثانوی، به منظور پیش‌گیری از شیوع ویروس کرونا و اهمیت حفظ سلامت هنرجویان، برگزاری کارگاه‌ها به سال 99 و روزهای 21، 22، 28 و 29 فروردین‌ماه موکول شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها