عکس: گلنسا خبرخوش

نمایش «نینجای ایرانی» در میان استقبال مردم بوشهر

نینجای ایرانی به کارگردانی مرجان ریاحی در برنامه ماهیانه سینماتوگراف صغیری در کافه حاج رئیس بوشهر به نمایش درآمد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برنامه ماهیانه سینماتوگراف صغیری به صورت ماهیانه به اکران فیلم‌های خاص، موفق و مستقل سینمای ایران در محیط سرباز کافه حاج رئیس می‌پردازد.
در برنامه ماه مهر؛ نینجای ایرانی با حضور مرجان ریاحی کارگردان اثر، استاد ایرج صغیری منتقد برجسته بوشهری و فیلمساز پیشکسوت و موفق بوشهری داریوش غریب زاده که مدیریت جلسات و مشاوره سینما توگراف را بر عهده دارد در میان استقبال مخاطبین بوشهری به نمایش درآمد.
در ابتدای برنامه داریوش غریب زاده به مخاطبین گفت: خوشحالم امشب در خدمت مهمانی هستیم که به غیر از مستندساز بودن و همه فعالیت‌های فرهنگی و هنری که دارد، بهترین سال‌های زندگیش را به همراه خواهرش مرضیه ریاحی صرف اطلاع رسانی سینمای مستند و فیلم کوتاه کرد و باعث شده خیلی از بچه‌های این عرصه در کشور شناسانده شوند.
وی در ادامه نینجای ایرانی را یکی از یکدست ترین فیلم‌های مستند از نظر انسجام موضوع و روایت نام برد و افزود: تندیده شدن ورزش و زندگی کاراکتر اصلی در هم باعث یکدستی در روایت این فیلم شده که من در کمتر مستندی دیدم. کدهای که در ابتدای فیلم به مخاطب داده می‌شود که در انتهای فیلم می‌تواند جوابش را دریافت کند.
استاد ایرج صغیری نیز بعد از توضیحانی در مورد حضور و فرهنگ نینجا در تمدن شرق به نقد و برسی اثر پرداخت و افزود: مشخص است نینجای ایرانی فیلم راحتی نبوده و کارگردان برای رسیدن به این مرحله از ارتباط با سوژه و کاراکترهایش تلاش بسیار کرده است. وی از نمایش نینجای ایرانی در برنامه سینماتوگراف برای مخاطبین بوشهری ابراز خوشحالی کرد.
مرجان ریاحی نیز از نمایش نینجای ایرانی برای مردم بوشهر و بودن درجمع صمیمی آنان ابراز خوشحالی کرد و در جواب به سوال یکی از حضار در رابطه با انگیزه‌اش برای ساخت نینجای ایرانی گفت: من سالها ورزش رزمی کار می‌کردم. وقتی در خبرگزاری‌های غربی دیدم که از زن‌های نینجای ایرانی به عنوان آدم کش یاد شده بود؛ مطمئن بودم محال است که همچین چیزی واقعیت داشته باشد، چون روحیه دختران رزمی کار را به خوبی می‌شناختم و تمام تلاشم را کردم مردم دنیا در نینجای ایرانی با دیدن زندگی خاطره جلیل زاده اولین زن نینجای ایرانی واقعیت را همان‌طور که هست، نه آن چیزی که می‌خواهند به خوردشان بدهند ببینند؛ خدا را شکر بازتابش را هم دیدم. در نمایشی که در مکزیک داشتم آقای مسن آمریکایی درجلسه نقد و برسی گفت من در رسانه‌ها خوانده بودم این زن‌ها آدم کش هستند و در فیلم شما زنانی را می‌بینم که مادرند، ورزش می‌کنند و به دیگران کمک می‌کنند. ممنونم که زن‌های نینجای واقعی را به ما نشان دادید، نه آن چیزی که رسانه‌ها می‌خواهد باور کنیم.
جلسات ماهیانه سینماتوگراف صغیری که برای ادای دین به پیشکسوت تئاتر و سینمای مردم بوشهر استاد ایرج صغیری به این اسم گذاشته شده در بافت قدیمی بوشهر در کافه حاج رئیس با مدیریت ادریس عبدی پور به صورت ماهیانه برگزار می‌شود.

عکس: گلنسا خبرخوش

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها