برگزیدگان جایزه اسکار ۲۰۱۳ معرفی شدند

هشتادوپنجمین مراسم سالانه اهدای جوایز اسکار در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جایزه بهترین فیلم این دوره را همسر باراک اوباما در یک ویدئو کنفرانس به فیلم آرگو اهدا کرد.
زندگی پی با 4 جایزه پیشتاز برندگان بود و پس از آن بینوایان و آرگو هر کدام با 3 جایزه در رتبه دوم قرار گرفتند.
در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، دانیل دی لوئیس برای فیلم لینکلن جایزه اسکار را کسب کرد. در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی زن، جنیفر لاورنس‌ برای فیلم کتابچه بارقه امید جایزه نفر برتر را دریافت کرد.
در بخش بهترین کارگردانی، جایزه اسکار به آنگ لی برای فیلم زندگی پی اعطا شد. در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن، آن هات‌وی برای فیلم بینوایان جایزه اسکار را گرفت. در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، کریستوف والتز برای فیلم جانگوی آزاده شده جایزه اسکار را گرفت.
در بخش بهترین فیلمنامه اقتباسی، کریس تروی برای فیلم آرگو جایزه اسکار را دریافت کرد و جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اصلی به کوئنتین تارانتینو برای جانگوی آزاد شده اعطا شد. در بخش بهترین انیمیشن کوتاه، مرد کاغذی ساخته جان کارز اثر برتر معرفی شد. در بخش بهترین انیمیشن بلند، شجاع ساخته مشترک مارک آندروس و برندا چامپن بهترین فیلم نام گرفت. در بخش بهترین فیلمبرداری، جایزه اسکار برای فیلم زندگی پی به کلودیو میراندا رسید.
در بخش بهترین جلوه‌های ویژه، جایزه اسکار برای فیلم زندگی پی به بیل وستن هوفر و گوییلام روچرون اعطا شد.
در بخش بهترین طراحی لباس، ژاکلین دوران برای فیلم آنا کارنینا جایزه اسکار را دریافت کرد. جایزه اسکار بهترین طراحی چهره به فیلم بینوایان رسید.
در بخش بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده، شیپور خاموشی ساخته شاون کریستن جایزه اسکار را دریافت کرد.
در بخش بهترین انیمیشن بلند، به دنبال مرد شکری ساخته مالیک بنجلول بهترین اثر شناخته شد. در بخش میکس صدا، اندی نلسون برای فیلم بینوایان جایزه اسکار را دریافت کرد. در بخش بهترین صدابرداری، جایزه اسکار مشترکا به دو فیلم سقوط آسمانی و سی دقیقه بامداد تعلق گرفت. در بخش بهترین تدوین، ویلیام گلدن‌برگ برای فیلم آرگو جایزه اسکار را دریافت کرد. در بخش بهترین موسیقی فیلم، میشل دانا برای زندگی پی جایزه اسکار را گرفت. در بخش بهترین ترانه، جایزه اسکار به سقوط آسمانی تعلق گرفت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.