تا پایان سال 91 ده فیلم مطرح روز سینمای جهان به نمایش در می‌آید

اولین نشست رسانه ای اکران فیلمهای خارجی در ایران روز سه شنبه 22 فروردین ماه  برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، اولین نشست رسانه ای اکران فیلمهای خارجی با حضور حسن نجاریان قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و مسئول اکران فیلمهای خارجی در کشور، عزت الله علیزاده مسئول هماهنگی و فنی ستاد اکران فیلمهای خارجی و جعفر گودرزی مدیر روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی در محل سینما فرهنگ برگزار شد.
در ابتدای این نشست جعفر گودرزی با اشاره به این نکته که تا پایان سال 91 ده فیلم برتر سینمای روز جهان به اکران در می آید گفت: تمام سعی مان این است که بتوانیم فیلم های روز دنیا را با کمترین فاصله از اکران جهانی به اکران در آوریم.
سپس حسن نجاریان اعلام کرد: در سال 91 برنامه خرید و اکران فیلمهای خارجی روز دنیا را جدی تر از سال گذشته پی گیری خواهیم کرد. البته اولویت ما حمایت از اکران سینمای ملی است و اکران فیلم های خارجی را به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که لطمه ای به اکران فیلم های ایرانی نخورد.
نجاریان در ادامه متذکر شد: اکران فیلم های خارجی در کشور به طور متوسط بین 4 تا 8 هزار دلار هزینه دربر دارد و ما امید داریم با استقبالی که از اکران هرچند محدود این گونه آثار شده ما بتوانیم با حمایت رسانه ها، به افق های روشنی در این عرصه دست یابیم.
نجاریان در ادامه تصریح کرد: فیلم درخت زندگی ساخته ترنس مالیک از 9 تا 15 فروردین هفت میلیون تومان فروش داشته که با توجه به اکرانی تک سانس فروش قابل توجهی است.
نجاریان درخصوص اکران فیلمهای خارجی به همراه دوبله فارسی گفت: در حال حاضر فیلمها با زیر نویس فارسی اکران می شود اما در هفته های آینده سعی داریم برخی از فیلم ها را با دوبله فارسی به نمایش در آوریم. وی با اشاره به خرید و پخش فیلم‌هایی همچون درخت زندگی، عسل، فیلم برادران تاویانی گفت: ما در خرید فیلم‌ها به نمایش آن‌ها به دنبال سود آنچنانی نیستیم و فارابی برای بسیاری از فیلم‌ها یارانه ارایه می‌دهد.
نجاریان با اشاره به اکران فیلم‌های خارجی گفت: بسیاری از شهرستان‌ها که چند سینما دارند، درخواست داشتند که بتوانند فیلم‌های خارجی را اکران کنند همچنین قصد داریم اکران‌های ویژه دانشجویی را که مخاطبان خاص دانشجویی دارد برگزار کنیم و در آینده جشنواره‌ای را از میان فیلم‌هایی که قبلا اکران ‌می‌شده، برگزار می‌کنیم.
نجاریان در پایان گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با مجموعه برج میلاد، یک سانس برای اکران فیلم های خارجی در نظر گرفته شده و علاقه مندان می توانند در سانس 17:30 از اکران فیلم های خارجی در مجموعه برج میلاد استفاده کنند.
عزت الله علیزاده معاونت تولید و بازرگانی بنیاد و مسئول فنی و هماهنگی ستاد اکران فیلمهای خارجی نیز متذکر شد: تمام سعی مان این است که فیلمها با کیفیت صدا و تصویر مناسب در سالنها به اکران درآید و در حال حاضر کیفیت نمایش فیلمها قابل قبول است.
در ادامه جعفر گودرزی اکران بعدی این گروه را فیلم عقاب معرفی کرد.
در این نشست سید احمد میرعلایی مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی، سامان سالور، محمدرضا عرب، وحید موساییان، علیرضا سعادت نیا و ... حضور داشتند.
در پایان اولین نشست رسانه ای اکران فیلمهای خارجی، فیلم درخت زندگی برای اهالی رسانه، میهمانان و مدعوین به نمایش درآمد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها