دومین مراسم اهدای نشان ویژه نیکوکاری برگزار شد

دومین مراسم اهدای نشان ویژه نیکوکاری موسسه نیکوکاری «مهرآفرین» شب گذشته با حضور نیکوکاران و هنرمندان در اریکه ایرانیان برگزار شد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای این مراسم مانی رهنما ضمن اشاره به علاقه‌اش به کودکان جهان به ویژه کودکان ایرانی چند قطعه اجرا کرد.
پس از آن فرزاد حسنی مجری مراسم ضمن یاد کردن از اشرف قندهاری (بهادرزاده) بنیانگذار آشایشگاه کهریزک و حسن ماهوتیان از عزت‌الله انتظامی دعوت کرد که به سخنرانی بپردازد.
آقای بازیگر که به دلیل بیماری نتوانست تا روی سن برود در انتهای سالن ایستاد و گفت: از حضور در جمع چنین خیرخواهانی بسیار مسرورم باید عذر من را بپذیرید که به دلیل شرایط نامناسب جسمانی نمی‌توانم روی سن بیایم و با شما عزیزان صحبت کنم.
خانم‌ها، آقایان من بارها گفته‌ام و بار دیگر نیز می‌گویم ما احتیاج به محبت داریم در گذشته وضعیت بهتر بود اما در حال حاضر ما به یکدیگر محبت نداریم و حال که چنین موسسه‌ای برای مهرورزی ایجاد شده بنده با تمام وجود آرزو می‌کنم که در نگهداری این گونه موسسه‌های خیریه تلاش کنیم.
در ادامه فاطمه دانش‌ور مدیر عامل موسسه مهرآفرین طی سخنانی گفت: این مکان در این لحظه قطعه‌ای از بهشت خداوند است و باید بگویم تک‌تک کسانی که به نحوی در این کار خیر شرکت داشتند لایق بهترین‌ها از سوی خداوند هستند.
در سال 86 که موسسه مهرآفرین به طور وسیع آغاز به کار کرد هیچگاه تصور نمی‌کردم که در عرض 4 سال بیش از 4500 حامی افتخاری، ده هزار نفر از کودکان و زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست را مورد حمایت قرار دهند.
مدیرعامل موسسه مهرآفرین با اشاره به آمار مرکز پژوهش مجلس مبنی بر وجود 4 میلیون کودک بی‌سواد در کشور اظهار داشت: ما در موسسه سفیرانی را انتخاب کردیم تا جامعه را نسبت به اهدای فرهنگ نیکوکاری حساس کنیم و نیکوکاران فراموش نکنند زمانیکه به آیین نیکوکاری مشرف می‌شوند به شعاعی از نور محبت تبدیل می‌شوند.
پس از آن مریلا زارعی به عنوان سفیر مهرآفرین به روی سن آمد و گفت: سلام و عرض احترام دارم خدمت تمامی شما عزیزان و همین جا قدردانی خود را نسبت به حضور شما خیرین عزیز اعلام می‌کنم در حقیقت بنده حرف‌های زیادی برای گفتن داشتم اما در ابتدای مراسم اتفاقی افتاد که دیگر قادر به سخن گفتن نیستم من صدای استاد عزیزم عزت‌الله انتظامی را شنیده که از نبود محبت صحبت می‌کرد.
با کسب اجازه از استاد گرانقدرم باید بگویم روزی من در این سالن مهمان بودم و امروز میزبان شما هستم و تمام طول و عرض زندگی اینگونه است و جابجایی جایگاه‌ها همواره اتفاق می‌افتد، همه ما در کره خاکی مهمان هستیم حال سهم عده‌ای بیشتر و سفر عده‌ای از این سهم اندک‌‌تر است و گاه هیچ است، گرچه این سهم اندک ناشی از شکاف طبقاتی، فقر و البته گریز ناپذیر است.
وی ادامه داد: خوشحال هستم که میهمان شما عزیزانم من نیز همانند استاد انتظامی همت و یاری مردم را خواهان هستم و امیدوارم روزی فرا رسد که همگی ما از سفره پر بهره الهی به صورت یکسان بهره ببریم و فراموش نکیم که خداوند حافظ تمامی خیرین است.
پس از اجرای رضا یزدانی، فریبرز عرب‌نیا به روی سن آمد و ضمن ابراز خوشحالی از حضور در چنین جمعی گفت: در روزگاری که تجارت اعضای بدن کودکان در جهان مرسوم است و قلب شرمسار تپیدن، همت بلند نیکوکاران به ویژه مهرآفرینان قابل تحسین است پس از سخنان عرب‌نیا نشان ویژه نیکوکاری به رخشان بنی‌اعتماد اهدا شد.
در این مراسم عزت‌الله انتظامی، بیتا فرهی، فرهاد توحیدی، جهانگیر کوثری، مرتضی شایسته، شبنم قلی‌خانی، پوران درخشنده، امیر آقایی و... حضور داشتند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها