سمپوزیوم بین المللی فیلم کوتاه در ایرلند

همزمان با پنجاهمین دوره جشنواره فیلم کُرک در ایرلند، این رویداد میزبان یک سمپوزیوم بین المللی فیلم کوتاه خواهد بود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این سمپوزیوم از 6 تا 8 اکتبر در شهر کُرک برگزار می شود و متخصصان، متصدیان، برنامه ریزان جشنواره، فیلمسازان و منتقدان فیلم کوتاه را از سراسر جهان گردهم می آورد. (ادامه...)
جشنواره کُرک از زمان تاسیس اش در سال 1956 به فیلم های کوتاه می پردازد و در سال 1970 کنفرانس بین المللی فیلم کوتاه را تاسیس کرد.
میک هانیگان دبیر جشنواره در این باره گفت: جشنواره کُرک همواره در صف اول پیشرفت فیلم کوتاه بوده و ما امیدواریم با گردآوردن فعالن فیلم کوتاه زمینه توسعه ایده های اشتراکی را فراهم کنیم تا در جهت حرکت این عرصه در آینده موثر باشیم.
سخنران اصلی این سمپوزیوم جاناتان روزنبام منتقد مشهور آمریکایی است و از دیگر سخنرانان می توان به ریچارد راسکین استاد دانشگاه ارهاس و نویسنده کتاب هنر فیلم کوتاه داستانی، ایلین السی فیلمنامه نویس، پائولو مانرا، جیسون وودز و... اشاره کرد.
شماری از موضوع هایی که در سمپوزیوم فیلم کوتاه کُرک مطرح می شوند شامل فیلم کوتاه به عنوان ابزار سیاسی، به سوی مجموعه قواعد فیلم کوتاه، تنوع فرهنگی فیلمسازی کوتاه، طراحی روایت در فیلم کوتاه، مرگ فیلم کوتاه، تعریف فیلم کوتاه هستند.
همزمان با برگزاری این سمپوزیوم مجموعه ای از صد فیلم کوتاه شاخص به انتخاب منتقدان و کارشناسان سینمایی به نمایش درمی آید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها