نمایش 14 فیلم در جشنواره فرهنگ ایرانی در ادینبورو

جشنواره فیلم‌های ایرانی و خاورمیانه ادینبورو  مجموعه‌ای از 14 فیلم کوتاه، مستند و بلند ایرانی را به نمایش می‌گذارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که از 31 ژانویه تا 15 فوریه 2009 در پایتخت اسکاتلند برگزار می‌شود، بخشی از فستیوال فرهنگ ایران در ادینبورو است که به جز سینما، در بخش‌هایی مانند هنرهای تجسمی، کتاب، غذا و موسیقی برپا می‌شود.
علاوه بر فیلم‌های ایرانی، سه فیلم بلند از فیلمسازان جوان ترکیه‌ای و لبنانی در این رویداد به نمایش درمی‌آید.
جشنواره فیلم روز 31 ژانویه با نمایش به همین سادگی ساخته رضا میرکریمی افتتاح می‌شود و پس از نمایش فیلم نشست پرسش و پاسخ با حضور کارگردان برگزار می‌شود.
خانه دوست کجاست به کارگردانی عباس کیارستمی در روز دوم فوریه، باشو غریبه کوچک از بهرام بیضایی روز چهارم فوریه و و نرگس ساخته رخشان بنی‌اعتماد ششم فوریه به نمایش درمی‌آیند.
جشنواره روز هفتم فوریه با نمایش فیلم‌های بوی پیراهن یوسف ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا و دو زن از تهمینه میلانی ادامه می‌یابد.
روز هشتم فوریه نیز مستند تهران انار ندارد ساخته مسعود بخشی همراه با فیلم کوتاه برقع سرخ به کارگردانی رکسانا پاپ، محصول مشترک ایران و اسکاتلند به نمایش درمی‌آید. در همین روز سه زن از منیژه حکمت نیز روی پرده می‌رود.
نمایش فیلم‌ها در روزهای نهم فوریه با نمایش باز هم سیب داری؟ ساخته بایرام فضلی، دوازدهم فوریه با چهارشنبه سوری اصغر فرهادی، سیزدهم فوریه با ترانه تنهایی تهران ساخته سامان سالور، چهاردهم فوریه با زمستان است به کارگردانی رفیع پیتز و پانزدهم فوریه با نمایش دونده امیر نادری ادامه خواهد داشت.
همچنین فیلم‌های فلافل ساخته میشل کامون از لبنان، کتاب تعطیلی از سیفی تئومن از ترکیه و سقوط از زمین ساخته چادی زین‌الدین از لبنان در روزهای پایانی جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها