«رضا ناجی» جایزه آسیا پاسفیک را گرفت

رضا ناجی برای بازی در فیلم سینمایی آواز گنجشک‌ها به کارگردانی مجید مجیدی جایزه بهترین بازیگر مرد دومین دوره جوایز اسکرین آسیا پاسیفیک را از آن خود کرد.
اسکرین دیلی اعلام کرد ناجی برای دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد با علیرضا آقاخانی دیگر بازیگر ایرانی برای تنها دو بار زندگی می‌کنیم، کیم یون سوک از کره جنوبی، سایمن یام از هنگ کنگ و راجات کاپور از هند رقابت داشت.
ناجی فوریه امسال برای بازی در آواز گنجشک‌ها جایزه خرس نقره‌ای بهترین بازیگر جشنواره برلین را برد و این فیلم به نمایندگی از سینمای ایران به بخش بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان هشتاد و یکمین دوره جوایز اسکار معرفی شده است.
او در این فیلم نقش کریم کارگر مزرعه شترمرغ را بازی می‌کند که به دلایلی اخراج می‌شود و برای یافتن کاری دیگر به تهران می‌رود، اما در این کلانشهر با مسائلی عجیب و غریب مواجه می‌شود.
جایزه بهترین فیلم جوایز آسیا پاسیفیک امسال به تولپان نخستین تجربه کارگردانی سرگئی دوورتسوی رسید که تولید مشترک قزاقستان، روسیه، سوئیس، لهستان و آلمان است.
این فیلم اولین بار در جشنواره کن به نمایش درآمد و جایزه اصلی بخش نوعی نگاه را برد و اخیرا جایزه بزرگ ساکورا و جایزه بهترین کارگردان جشنواره توکیو را گرفت، ضمن اینکه نماینده قزاقستان در اسکار بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان است.
اولین تجربه کارگردانی دوورتسوی داستان پسری جوان است که بعد از به پایان رساندن خدمت سربازی خود در نیروی دریایی به خانه خود در استپ قزاق باز می‌گردد، با این امید که ازدواج کند و یک چوپان باشد.
تینار به تهیه‌کنندگی مهدی منیری در بخش بهترین مستند بلند نامزد دریافت جایزه بود و جایزه یونسکو برای مشارکت موثر در حفظ و اشاعه تنوع فرهنگی از طریق فیلم را دریافت کرد.
بهنام بهزادی با فیلمنامه تنها دو بار زندگی می‌کنیم دیگر نماینده ایران در دومین جوایز آسیا پاسیفیک بود.
جوایز سینمایی اسکرین آسیا پاسیفیک را دولت کوئینزلند استرالیا با حمایت سی ان ان اینترنشنال، یونسکو و فدراسیون بین‌المللی اتحادیه تهیه‌کنندگان فیلم (فیاپف) به برترین‌های سینمای آسیا پاسیفیک اعطا می‌کند و بروس برسفورد فیلمساز استرالیایی رئیس هیات داوران دومین دوره بود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها