مسلمانان سراسر جهان به ساخت و نمایش این فیلم اعتراض کرده بودند

نمایش فیلم کوتاه ضد اسلام لغو شد

با افزایش فشارهای بین‌المللی برای جلوگیری از نمایش فیلم کوتاه ضد اسلامی نماینده پارلمان هلند، وی روز گذشته اعلام کرد که جلسه نمایش این فیلم در روز 28 مارس لغو شده است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» گیرت ویلدرز که قصد داشت فیلم موهن خود را در یک نشست خبری در لاهه به نمایش بگذارد گفت که به دلیل هزینه زیاد تمهیدات امنیتی لازم برای این جلسه، نمایش فیلم فیتنا را لغو می‌کند.
این درحالی است که معاون وزیر امور خارجه کشورمان دیروز پس از دیدار با وزیر امور خارجه هلند در یک کنفرانس خبری گفت که دولت هلند قدرت جلوگیری از نمایش این فیلم ضد اسلامی را دارد و باید این کار را برای جلوگیری از جریحه‌دار شدن احساسات 2/1 میلیارد مسلمان جهان انجام دهد.
دولت هلند پیش از این با ابراز نگرانی از نمایش فیلم این سایستمدار راست‌گرا هشدار داده بود که این اقدام منافع هلند در سطح بین‌المللی را به خطر می‌اندازد.
همچنین روز گذشته، وزیر امور خارجه اسلوونی که کشورش ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را عهده‌دار است، از گیرت ویلدرز انتقاد کرد.
دیمیتری روپل اظهار داشت: درک نمی‌کنم که چرا افراد سعی می‌کنند منافع سیاسی را با تحریکاتی که میلیون‌ها انسان را آشفته می‌کند، به دست آورند.
لغو نمایش فیلم فیتنا که خبر آن در سراسر جهان اسلام با اعتراض‌های مردمی روبه‌رو شده است، می‌تواند نشانه عقب‌نشینی سیاستمدار افراطی هلندی تلقی شود که به بهانه نبود سرمایه لازم برای تامین امنیت جلسه نمایش فیلم دست به این حرکت زده است.
این در حالی است که هیچ‌یک از شبکه‌های تلویزیونی هلند نیز حاضر به نمایش این فیلم نشده‌اند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها