سیانوزه

دو جایزه جشنواره فیلم کوتاه تامپره برای «سیانوزه»

فیلم کوتاه سیانوزه به کارگردانی رخساره قائم‌مقامی که تنها نماینده سینمای ایران در سی و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تامپره فنلاند بود، دو جایزه این جشنواره را به خود اختصاص داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلم که در بخش مسابقه LAB1O این جشنواره حضور داشت، در پایان دیپلم افتخار هیات داوری و جایزه فیلم منتخب تماشاگران جشنواره را به دست آورد.
هیات داوری این بخش رقابتی که امسال در جشنواره تامپره تاسیس شد، سیانوزه را «فیلمی که از ترکیب جالبی از زبان سینما بهره می‌گیرد تا یک داستان انسانی جالب توجه از صمیم قلب بسازد» توصیف کرد.
در بخش مسابقه LAB1O جایزه اصلی به فیلم انگلیسی زوتروپ طبیعی به کارگردانی مارک سیمون هویس رسید و گروه کر روسی ساخته سباستین فیشر هم دیپلم افتخار گرفت.
همچنین در بخش مسابقه فیلم‌های فنلاندی، مزدک نصیر فیلمساز ایرانی تبار با فیلم امیدهای بزرگ توانست جایزه بهترین فیلم کوتاه زیر 30 دقیقه را به خود اختصاص دهد.
اما در بخش مسابقه بین‌المللی این جشنواره، انیمیشن کانادایی مادام توتلی پوتلی که امسال نامزد دریافت جایزه اسکار بود، جایزه بزرگ جشنواره را به دست آورد. این فیلم به کارگردانی کریس لاویس و ماکیک سربوفسکی همچنین جوایز بهترین فیلم انیمیشن و فیلم منتخب تماشاگران در بخش مسابقه بین‌المللی را نیز کسب کرد.
جایزه بهترین فیلم داستانی مسابقه بین‌المللی به فیلم سویسی رنه از توبیاس نول و جایزه بهترین فیلم مستند به Bidcatcher ساخته پیم زویر و مارک اشمیت از هلند اهدا شد.
سی و هشتمین جشنواره فیلم کوتاه تامپره از پنجم تا نهم مارس برگزار شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها