احداث نخستین مدرسه سینمایی در کردستان ایران و عراق

نخستین مدرسه سینمایی در مناطق کردنشین ایران و عراق توسط جمیل رستمی و با همکاری برخی از علاقمندان سینما احداث و تا پایان سال جاری میلادی آغاز به کار می‌کند.
در این مدرسه دوره‌های تخصصی آموز‌ش‌های سینمایی در عرصه‌های مختلف از جمله کارگردانی و فیلمبرداری برای جوانان تدریس می‌شود.
کشور عراق در طول سی سال گذشته فاقد مدرسه‌های تخصصی سینمایی بوده و هنرمندان این کشور منبعی برای کسب اطلاعات سینمایی به صورت آکادمیک نداشته‌اند و احداث این مدرسه می‌تواند تا حدودی پاسخگوی علاقه‌مندان به سینما در این کشور باشد همچنین شکل گیری فضایی برای معرفی و تبلیغ و اطلاع رسانی آثار فیلمسازان جوان ایرانی در منطقه کردستان از اولویت های کاری فعالیت این مدرسه سینمایی است.
رستمی احداث این مدرسه را گامی در راستای توجه به جوانان کردستان عنوان کرد تا از ظرفیت های بالقوه این منطقه در حوزه سینما بهره گرفته شود. در این مدرسه از هنرمندان و اساتید برجسته سینمای ایران برای آموزش جوانان عراقی استفاده خواهد شد که رایزنی برای این امر آغاز شده است.
فعالیت‌های مربوط به جذب دانشجو از جمله ارسال فراخوان، گزینش و ثبت نام از اواخر امسال آغاز خواهد شد و دانشجویان پس از پایان دوره تحصیلی خود یک فیلم کوتاه به عنوان پایان نامه جلوی دوربین خواهند برد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها