یوزپلنگ طلایی لوکارنو به ژاپن رسید

فیلم ژاپنی تولد دوباره ساخته ماساهیرو کوبایاشی برنده جایزه یوزپلنگ طلایی بهترین فیلم شصتمین جشنواره فیلم لوکارنو شد.
سوئیس اینفو اعلام کرد در مراسم اختتامیه جشنواره لوکارنو امسال که شب گذشته برگزار شد، هیات داوران بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره لوکارنو به ریاست ایرنه ژاکوب بازیگر فرانسوی سوئیسی تبار، از میان 19 فیلم شرکت کننده در این بخش، فیلم ژاپنی تولد دوباره را شایسته دریافت جایزه معتبر یوزپلنگ طلایی تشخیص دادند. این فیلم به کارگردانی کوبایاشی ۵۳ ساله روایتی جالب از عشق ناگفته، رنج و بقاست.
یوزپلنگ نقره‌ای یا همان جایزه ویژه هیات داوران برای فیلمی که ارتباط بین آدم‌ها و فرهنگ‌ها را به تصویر کشیده، به فیلم خاطرات از کره جنوبی رسید که کار مشترک سه فیلمساز شامل یوجین گرین، پدرو کاستا و هارو فاروکی است. فیلیپ راموس، کارگردان فیلم فرانسوی ناخدا ایهب که اقتباسی آزاد از رمان موبی دیک نوشته هرمن ملویل است، برنده جایزه بهترین کارگردانی شد.
جایزه بهترین بازیگر مرد به طور مشترک به میشل پیکولی بازیگر 81 ساله فرانسوی برای ارائه تصویری تاثیرگذار از یک پیرمرد رو به احتضار فقیر و تنها در فیلم زیر پشت بام‌های پاریس و میکله ونیتوچی، بازیگر ایتالیایی برای حضور در نقش مردی که در دنیای بازی‌های غیرقانونی مشتزنی گیر افتاده در فیلم آن سوی طناب تعلق گرفت. فیلم دوم به کارگردانی فالویو برناسکونی تنها فیلم بخش مسابقه بین‌الملل به کارگردانی یک فیلمساز سوئیسی بود.
ماریان آلوارز برای حضور در نقش زنی جوان که برای زندگی عشق واقعی خود می‌جنگد در فیلم بهترین من جایزه بهترین بازیگر زن را به خود اختصاص داد. در بخش مسابقه فیلمسازان عصر حاضر که به فیلم‌های رادیکال و خلاق به لحاظ مضمون یا سبک اختصاص دارد، یوزپلنگ طلایی به فیلم راه شیری به کارگردانی بندک فلیگوف رسید که محصول مشترک آلمان و مجارستان است. جایزه ویژه هیات داوران این بخش نیز به فیلم ایتالیایی ایماترا به کارگردانی کورسو سالانی تعلق گرفت.
در بخش یوزپلنگ‌های فردا فیلم کوتاه که به فیلم‌های حداکثر ۴۰دقیقه‌ای اختصاص دارد، Valuri به کارگردانی آدریان سیتارو از رومانی برنده جایزه یوزپلگ طلایی کوچک شد. جایزه فیلم برگزیده تماشاگران نیز به کمدی آمریکایی مرگ در یک تشییع جنازه به کارگردانی فرانک آز رسید. سال گذشته این جایزه به فیلم آلمانی زندگی دیگران تعلق گرفت که در نهایت برنده اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان شد.
در شصتمین جشنواره فیلم لوکارنو در مجموع حدود 70 هزار بلیت فروخته شد که کمتر از 78۴00 بلیت فروخته شده در جشنواره پارسال بود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها