برادران واینستاین صندوق فیلم آسیا را تاسیس کردند

باب و هاروی واینستاین با هدف سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های آسیایی یک صندوق فیلم با مبلغ اولیه حدود 28۵ میلیون دلار راه‌اندازی کرده‌اند.
اسوشیتدپرس اعلام کرد یکی از پروژه های مورد نظر بازسازی فیلم 19۵۴ و کلاسیک هفت سامورایی آکیرا کوروساوا است. رسانه‌های چین نیز پیش از این گزارش دادند ژانگ زی یی، ستاره فلیم ببر خیزان، اژدهای پنهان قرارداد بازی در دو پروژه را امضا کرده است.
در عین حال، کمپانی واینستاین در بیانیه‌ای اعلام کرد در پروژه امپراتوری ممنوعه اولین فیلم مشترک جکی چان و جت لی که در حال حاضر در چین در حال فیلمبرداری است، سرمایه گذاری کرده است. این کمپانی که در نیویورک مستقر است، ابراز امیدواری کرد با استفاده از فرصت پیش آمده برای تولید فیلم‌های کم هزینه به واسطه فیلمبرداری در آسیا و اضافه کردن حساسیت غربی فیلم‌هایی تولید کنند که هم برای تماشاگر غربی و هم تماشاگر آسیایی جذاب باشد.
این بیانیه افزود صندوق فیلم آسیا می‌خواهد 21 فیلم را تولید یا حقوق آن را خریداری کند، همین طور 10 پروژه که مستقیم در بازار خانگی توزیع می‌شوند. توزیع این فیلم ها از طریق یکی از شعبه های واینستاین موسوم به سلسله اژدها صورت می‌گیرد که کوئنتین تارانتینو در مدیریت آن نقش دارد. برادران واینستاین کمپانی میرامکس را راه اندازی کردند که در دهه 1990 بخشی از جنبش فیلم‌های مستقل و چند فیلم پرفروش نیزدر آن تولید شد.
والت دیسنی در اوایل دهه 1990 میرامکس را خرید، اما برادران واینستاین تا سال 200۵ مدیریت آن را به عهده داشتند. در آن سال آنها کمپانی را ترک و واینستاین را راه اندازی کردند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها