دبیر آمریکایی برای جشنواره فیلم خاورمیانه

مسئولان جشنواره بین‌المللی فیلم خاورمیانه جان فیتزجرالد را به عنوان دبیر جشنواره معرفی کردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اولین دوره این جشنواره از 12 تا 17 اکتبر در ابوظبی برگزار می‌شود و حضور فیتزجرالد که طی 15 سال گذشته در تاسیس و اداره جشنواره‌هایی مانند اسلمدنس، باهاماس، گاسپاریلا، جشنواره فیلم کوتاه ستاره طلایی، سانتا باربارا، سن دیگو و... نقش داشته است، می‌تواند به برگزاری بهتر آن بیانجامد.
محمد المزروعی مدیر کل فرهنگ و میراث ابوظبی همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد خانم نشوه الروینی که از فعالان رسانه‌ای جهان عرب است، به عنوان دبیر اجرایی این جشنواره منصوب شده است.
این درحالی است که پیش از این اداره فرهنگ ابوظبی اعلام کرده بود در حال برنامه ریزی برای تاسیس یک مدرسه فیلم با همکاری آکادمی فیلم نیویورک است که به دنبال تاسیس کمیسیون فیلم ابوظبی انجام خواهد شد.
در نخستین دوره جشنواره فیلمسازانی از سطح جهان و منطقه برای دریافت جوایز مختلف با عنوان مروارید سیاه رقابت می‌کنند و برندگان جایزه بزرگ جشنواره می‌توانند از حمایت مالی جشنواره برای تولید فیلم بعدی خود بهره‌مند شوند.
جان فیتزجرالد همکاری خود با جشنواره خاورمیانه را باعث افتخار خواند و گفت مسئولان جشنواره حمایت از هنرمندان مستقل را به سطح جدیدی می‌رسانند.
او در سال 1995 جشنواره اسلمدنس را پایه گذاری کرد و به مدت دو سال دبیر اجرایی آن بود. سپس از 1997 تا 99 به عنوان دبیر جشنواره AFI آمریکا فعالیت کرد و در ادامه دبیر اجرایی جشنواره سانتا باربارا شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها