جشنواره فیلم «کلرمون فران» به کار خود پایان داد

جشنواره بین‌المللی «کلرمون فران» که از روز بیست و ششم ژانویه آغاز شده بود شب گذشته با معرفی برگزیدگان به کارخود پایان داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران این جشنواره که یکی از مهمترین جشنواره‌های فیلم کوتاه به شمار می‌آید جایزه بزرگ خود را به سازنده فیلم آخرین سگ در رواندا اهدا کرد.
جنز آسور سوئدی تبار، کارگردان این فیلم سی‌و یک دقیقه‌ای چندی پیش موفق شده بود همین جایزه را از جشنواره فیلم فلیکر نیز دریافت کند.
آخرین سگ در رواندا روایت زندگی پسربچه‌ای به نام دیوید است که در ده سالگی با استفاده از ماشین و ادوات جنگی خود را سرگرم می‌کند و در بزرگسالی خودش تبدیل به عکاس جنگ
می‌شود.
هیات داوران این جشنواره همچنین جایزه ویژه خود را به فیلم دونتی اهدا کردند.
این فیلم پانزده دقیقه‌ای که توسط دایانا گای کارگردانی شده محصول مشترک سنگال و فرانسه است و داستان آن ماجرای نامه نوشتن پسربچه‌ای به نام عثمان است که تصمیم می‌گیرد به سانتا کلاوز نامه بنویسد.
در این بخش همچنین فیلم Levijatan جایزه بهترین انیمیشن تجربی را گرفت و جایزه ویژه نویسندگان مطبوعات به آتمنا رسید.
فیلم داستانی آتمنا که توسط چرین دبیس کارگردانی شده درباره یک دختر جوان فلسطینی به همین نام است که تصمیم می‌گیرد برای خود یک کیک تولد تهیه کند.
در بخش مسابقه ملی کلرمون فران امسال نیز جایزه بزرگ هیات داوران و جایزه تماشاگران جشنواره به فیلم داستانی موتسارت جیب بر رسید.
این فیلم سی‌ویک دقیقه‌ای که توسط فیلیپ پولت ویلارد کارگردانی شده ماجرای یک کودک ناشنوای رومانیایی را مورد بررسی قرار داده است.
امسال ایران با دو فیلم کوتاه پیرمرد و خط ساخته پناه برخدا رضایی و به چپ ساخته حمید ناصری مقدم در این رقابت‌ها شرکت داشت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها