برگزیدگان پنجاه و یکمین جشنواره فیلم کُرک

پنجاه و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کُرک با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف به پایان رسید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره از هشتم تا پانزدهم اکتبر در ایرلند برگزار شد و در پایان یک فیلم فرانسوی به عنوان بهترین اثر بخش بین‌المللی جشنواره معرفی شد.
حتی اگر مجرم بود به کارگردانی گابریل پریو جایزه بهترین فیلم را از هیات داوری بین‌المللی جشنواره کُرک شامل سینماگرانی از دانمارک، انگلستان و پرتغال دریافت کرد.
دو فیلم Linerboard ساخته ینش یانسن از سوئد و Motodrom به کارگردانی یورگ واگنر از آلمان هم تقدیر ویژه هیات داوری را به دست آوردند.
بر اساس این گزارش فیلم سوئدی هرگز اولین بار را دوست نداشتم به کارگردانی یوناس اودل  هم با دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه اروپایی (UIP) به جمع نامزدهای دریافت جایزه بهترین فیلم کوتاه در جوایز سالانه فیلم اروپا پیوست.
در بخش مسابقه ملی جشنواره کُرک فیلم پریان جنگل بلک‌هیس ساخته کیاران فوی جایزه بهترین فیلم را به دست آورد و فیلم چهارشنبه به کارگردانی سم کیو جایزه کلر لینچ برای بهترین فیلم اول را از آن خود کرد.
فیلم نقشه پاره ساخته آلیس نلسون از اسکاتلند هم دو جایزه هیات داوری جوان و تماشاگران جشنواره را به خود اختصاص داد.
امسال قایق‌های من به کارگردانی صفی یزدانیان و باد ده ساله ساخته مرضیه وفامهر دو فیلمی بودند که به نمایندگی از سینمای ایران در این جشنواره حضور داشتند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها