سنت‌کلر بورن

بزرگداشت مستندساز فقید در جشنواره «فول فریم»

جشنواره مستند فول فریم در دوره آینده خود با اهدای جایزه یک عمر فعالیت از مستندساز فقید سیاهپوست تجلیل می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سنت‌کلر بورن که در دسامبر 2007 در سن 64 سالگی درگذشت، طی 36 سال فعالیت خود بیش از 40 مستند را تهیه یا کارگردانی کرد.
این مستندساز متولد نیویورک ساخت فیلم‌هایی مانند پشت صحنه کار درست را انجام بده، پل رابسن: اینجا ایستاده‌ام و جان هنریک کلارک: یک پیاده‌روی عالی و بزرگ را در کارنامه داشت.
سام پولارد، فیلمساز آمریکایی منتخبی از آثار بورن را در جشنواره فول فریم معرفی و نقد می‌کند. در میان آثاری که در جشنواره روی پرده می‌روند، آثار اولیه بورن، آثار تحسین شده و فیلم‌های مهم کارنامه‌اش حضور دارند.
مستندساز درگذشته راهنمای مجموعه موضوعی «کلاس در آمریکا» بود و سال 2007 نیز دهمین سال برنامه «قدرت ده» را در جشنواره فول فریم معرفی کرد.
همچنین برنامه موضوعی جشنواره فول فریم به مستندهای ورزشی اختصاص دارد و استیو جیمز کارگردان مستند تحسین شده رویاهای حلقه مجموعه‌ای از بهترین مستندهای ورزشی سال‌های اخیر را ارائه می‌کند.
جیمز که با فیلم خود جوایز بسیاری را از جشنواره‌های معتبر به دست آورد، اعتقاد دارد بسیاری فیلمسازان جوان و مستعد به ساخت فیلم‌های ورزشی جذب می‌شوند، چون این موضوع‌ها قدرت دراماتیک فروانی دارد.
جشنواره مستند فول فریم از دوم تا پنجم آوریل در دورهام آمریکا برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.