ائتلاف دیجیتال در هالیوود

سه استودیوی بزرگ هالیوود گام بلندی به سوی گسترش سینماهای دیجیتال و گذر از مرحله فیلم های سلوولوئید برداشتند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» خبرگزادی رویترز از لس آنجلس خبرداد که سه کمپانی والت دیسنی، برادران وارنر و سونی پیکچرز به واحد سینمای دیجیتال شرکت «تامسونز تکنی کالر» پیوسته اند تا در عبور از این مرحله گذار به آن ها کمک کند. (ادامه...)
جو برچتولد رئیس شرکت خدمات پخش الکترونیک تکنی کالر فرآیند سینمای دیجیتال را برای این سه استودیو فیلمسازی اداره خواهد کرد. به همین منظور قراردادی میان برچتولد و تکنی کالر منعقد شده است.
هیچ یک از استودیوهای مذکور این مساله را تایید نکرده اند، با این حال به گفته منابع مختلف تکنی کالر آماده ایجاد این ائتلاف سه گانه است تا مدل اقتصادی پیشنهادی خود را به یک برنامه تجاری کامل بسط دهد.
انتظار می رود این برنامه، بخصوص شامل مسائل مالی، کاربردی، امکانات و جزئیات دیگر در زمینه نمایش فیلم ها به شکل دیجیتال باشد.
نکته مهم آن است که این قرارداد به تکنی کالر اجازه می دهد به استودیوهای دیگری که به این ائتلاف نپیوسته اند(مانند یونیورسال و فاکس قرن بیستم) نزدیک شود و آنها را تشویق کند. همه استودیوها از قرارداد بستن مستقیم با یکدیگر دوری کرده اند تا نگران متهم شدن به نقض قوانین اتحادیه ای نباشند.
عقد این قرار داد نشانه پیشرفت مهمی در راه گسترش نمایش دیجیتال است که در چند ماه گذشته توسط برخی گروه های اقتصادی مسلط بر هالیوود با مانع روبرو شده بود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها