پخش مستند اسکورسیزی درباره باب دیلن در پاییز

مارتین اسکورسیزی مستندی بلند درباره زندگی و حرفه باب دیلن برای شبکه BBC2 کارگردانی کرده که پاییز امسال از این شبکه پخش می شود.
هیچ راهی به خانه نیست، باب دیلن مستندی دو قسمتی است که روزهای 26 و 27 سپتامبر همزمان از شبکه BBC2 بریتانیا و PBS ایالات متحده پخش می شود. فیلم داستان زندگی حرفه ای دیلن را در نخستین سال های ظهورش به عنوان خواننده و آهنگساز بین سال های 1961 تا 1966 روایت می کند. در این اثر مستند تصاویری فوق العاده از اجراهای دیلن در مقابل دیدگان تماشاگران قرار می گیرد که تا به حال کسی این تصاویر را ندیده است. ضمن این که مصاحبه هایی با هنرمندان سرشناس نیز در فیلم دیده می شود.
اسکورسیزی درباره انگیزه خود از ساخت مستند زندگی و حرفه باب دیلن می گوید: وقتی می خواستم از او به عنوان بازیگر در فیلم آخرین والس استفاده کنم، سال ها بود که یکی از طرفداران بزرگ او بودم. شخصا از اجراهای او بسیار لذت برده و آنها را تحسین کرده ام. از نظر من هیچ هنرمندی نیست که همانند باب سبکی منحصر به فرد و شخصی پایه گذاری کرده و تأثیری عمیق بر علاقمندان موسیقی گذاشته باشد.
همزمان با پخش این مستند از شبکه دوم تلویزیون دولتی انگلستان، شبکه چهار و نشنال فیلم تیه تر لندن هم برنامه هایی برای بزرگداشت او تدارک دیده اند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها