الیور استون در توصیف چاوز: بولیوار بازگشته است

الیور استون کارگردان صاحب‌نام آمریکایی که در حال ساخت مستندی درباره رئیس جمهور ونزوئلا است، هوگو چاوز را قهرمان پرانرژی و اصولگرای تغییرات در آمریکای جنوبی توصیف کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» کارگردان برنده اسکار پس از دو هفته فیلمبرداری در ونزوئلا و دیگر کشورهای آمریکای لاتین، گفت که تصاویر ثبت شده‌اش احتمالا برای دو فیلم مستند کافی است.
استون ابراز امیدواری کرد که بتواند روحیه چاوز برای کنار زدن تاثیر ایالات متحده را در مستند خود نشان دهد.
او در گفت‌وگو با اسوشیتد پرس گفت: فیلم درباره روح تغییرات در آمریکای جنوبی است، برای ثبت روح این پدیده ساخته می‌شود که صادقانه بگویم، چیز عظیمی است.
استون افزود: آنجا اتفاقی در حال وقوع است که خارج از اختیار صندوق بین‌المللی پول است، خارج از کنترل آمریکا است. این بود که مرا علاقه‌مند کرد.
فیلمساز 62 ساله آمریکایی علاوه بر چاوز، با روسای جمهور چپ‌گرای آرژانتین، پاراگوئه، اکوادور و بولیوی -که متحدان چاوز محسوب می‌شوند- نیز مصاحبه کرده است. کسانی که به گفته او، در نهضت آزاد شدن از ایالات متحده مشارکت دارند.
استون که چاوز را در بازدید از خانه مادر بزرگش همراهی کرده است، در توصیف او گفت: انرژی خالص این مرد سرمست کننده است.
چاوز در مصاحبه با استون درباره مسائل گوناگونی مانند امور جهانی، صنعت نفت، سوسیالیسم و استقلال و البته سیمون بولیوار که الهام‌بخش او بوده، صحبت کرده است.
سازنده فیلم‌های تحسین شده جوخه و متولد چهارم ژوئیه گفت: این چیزی است که باعث می‌شود چاوز را دوست داشته باشم: او مرد بزرگی است و بزرگ فکر می‌کند.
استون با توصیف چاوز به عنوان یک «تغییر دهنده جهان» می‌گوید: بولیوار بازگشته است.
استون همچنین با ابراز امیدواری نسبت به این که باراک اوباما سیاست متفاوتی را در قبال آمریکای لاتین اتخاذ کند، تاکید کرد: او باید با چاوز ملاقات کند.
مستند استون که هنوز عنوانی برایش انتخاب نشده است، به گفته او طی چند ماه آینده آماده نمایش می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها