فراخوان سیزدهمین جشنواره آسیایی «چشم سوم»

فراخوان سیزدهمین جشنواره آسیایی «چشم سوم»

بنیاد فیلم آسیا سیزدهمین جشنواره فیلم «چشم سوم» را در شهر مومبای هند برگزار می‌کند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص فیلم‌های کارگردان‌های آسیایی است، در دو بخش رقابتی مسابقه فیلم‌های بلند اول و دوم و مسابقه فیلم‌های کوتاه، آثار متقاضی را می‌پذیرد.
معرفی آثار «تجربه‌گرا» جشنواره فیلم کوتاه تهران

معرفی آثار «تجربه‌گرا» جشنواره فیلم کوتاه تهران

هیات انتخاب بخش تجربه‌گرا جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران اسامی فیلم‌های راه‌یافته به این بخش را اعلام کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اسامی فیلم‌های تجربه‌گرا راه یافته به سی و یکمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران اعلام شد.
راهیابی ۳۹ اثر به بخش پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران

راهیابی ۳۹ اثر به بخش پویانمایی جشنواره فیلم کوتاه تهران

از میان 151 اثر پویانمایی رسیده به دبیرخانه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران 39 اثر به بخش مسابقه راه یافتند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وحید نصیریان، محمدرضا کریمی صارمی و امیر مهران اعضای هیات انتخاب این بخش بودند.
برگزیدگان جشن فیلم کوتاه معرفی شدند

برگزیدگان جشن فیلم کوتاه معرفی شدند

پنجمین جشن مستقل فیلم کوتاه در قالب دومین جشن از سری جشن های شانزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» جشن مستقل فیلم کوتاه برگزار و برگزیدگان در بخش‌های مختلف معرفی شدند.
مرور ۱۰ فیلم‌ کوتاه کشور «چک» در جشنواره کودک

مرور ۱۰ فیلم‌ کوتاه کشور «چک» در جشنواره کودک

۱۰ فیلم کوتاه از کشور چک در یکی از بخش‌های ویژه بیست و هشتمین دوره جشنواره کودک در حوزه بین‌الملل نمایش داده می‌شود.
«چشم‌انداز سینمای ژاپن» در بیست و هشتمین جشنواره کودک

«چشم‌انداز سینمای ژاپن» در بیست و هشتمین جشنواره کودک

در بخش «چشم‌انداز سینمای ژاپن» علاوه بر فیلم زنده مجموعه‌ای از فیلم‌های کوتاه و بلند پویانمایی با اولویت مخاطب کودک و نوجوان به نمایش درمی‌آید.
اعلام نامزدهای بخش فیلم کوتاه شانزدهمین جشن سینمای ایران

اعلام نامزدهای بخش فیلم کوتاه شانزدهمین جشن سینمای ایران

اسامی نامزدهای فیلم کوتاه شانزدهمین جشن سینمای ایران اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشن سینمای ایران، هیات داوران انجمن فیلم کوتاه پس از پایان کار داوری و شمارش آرا، نتایج زیر را اعلام کرد.
فیلم‌های عابدی و خاکشور در جشنواره انیمیشن یونان

فیلم‌های عابدی و خاکشور در جشنواره انیمیشن یونان

فیلم‌های فرنوش عابدی و سمیه خاکشور در چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن BE THERE یونان حضور دارند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که مختص به نمایش گذاشتن آثار انیمیشن است در بخش‌های سینمایی، کوتاه، دانشجویی و پاناروما برگزار می‌شود.
فیلم‌های کوتاه گروه سینمایی «هنر و تجربه» مشخص شد

فیلم‌های کوتاه گروه سینمایی «هنر و تجربه» مشخص شد

۶ فیلم کوتاه برای اکران‌های اول در گروه سینمایی هنر و تجربه انتخاب شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» شبی که زمین ایستاد ساخته پویا نبی، فردا صبح ساخته محمدنجاریان،زنده به گور ساخته حمیدرضا بابا بیگی و مبین هژبری، پانچ ساخته احسان شادمانی، دیروز را بکش ساخته احسان محمدی و من و عروسکم به کارگردانی پریوش نظریه فیلم‌های کوتاهی هستند که تاکنون از سوی شورای سیاستگذاری گروه سینمایی هنر و تجربه انتخاب شده‌اند.
معرفی فیلم‌های داستانی هشتمین جشنواره «پروین اعتصامی»

معرفی فیلم‌های داستانی هشتمین جشنواره «پروین اعتصامی»

هیات انتخاب جشنواره پروین اعتصامی 85 فیلم داستانی راه یافته به بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره پروین اعتصامی را معرفی کردند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات انتخاب جشنواره به ریاست محمدرضا اصلانی 85 فیلم داستانی برای حضور در بخش رقابتی جشنواره انتخاب و معرفی کردند.
معرفی برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «آفتاب»

معرفی برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «آفتاب»

برگزیدگان پنجاهمین جشنواره منطقه‌ای انجمن سینمای جوان-آفتاب معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» توفیق امانی فیلم‌ساز سنندجی که پنجم شهریورماه برای فیلم‌نامه‌ فیلم کوتاه خود «آپارتمان مورچه‌ها» تندیس بهترین فیلم‌نامه‌ی جشنواره را دریافت کرد، طی بیانیه‌ای جایزه‌ خود را به کودکان آواره‌ شنگال تقدیم کرد.
معرفی اعضای هیات انتخاب هشتمین جشنواره پروین اعتصامی

معرفی اعضای هیات انتخاب هشتمین جشنواره پروین اعتصامی

پریوش نظریه، مجید برزگر، مهرزاد دانش، بهرام عظیم پور، منوچهر مشیری، محمدرضا اصلانی و علیرضا گلپایگانی کار انتخاب آثار رسیده به دبیرخانه هشتمین جشنواره پروین اعتصامی را برعهده خواهند داشت.
آرشیو