دومین جشنواره فیلم‌های اسلامی درقازان برگزار می‌شود

شهر قازان پایتخت جمهوری تاتارستان روسیه،شهریورماه امسال میزبان دومین جشنواره سینمایی فیلم اسلامی با عنوان منبر طلایی خواهد بود.
این جشنواره بین‌المللی از دهم تا ‪ ۱۷‬سپتامبر (‪ ۱۹‬تا ‪ ۲۶‬شهریورماه) و در سه بخش هنری،مستند و پویانمایی برگزار خواهد شد.
فیلم‌های شرکت‌کننده در این جشنواره منعکس‌کننده ارزش‌های معنوی و اخلاقی و سنت‌های فرهنگی اسلام،از جمله ایده‌های صلح و انساندوستی هستند و باید توسط مسلمانان و یا درباره مسلمانان ساخته شده باشد.برای شرکت در جشنواره امسال تاکنون ‪ ۳۰‬فیلم از چندین کشور جهان از جمله ایران، مالزی، هلند، آمریکا، هند و فرانسه ارسال شده است.
هیاتی مرکب از کارشناسان سینمایی ایران، روسیه،ایتالیا، آلمان و انگلیس فیلم‌های این جشنواره را داوری خواهد کرد و سرپرستی آن را امیر کوستوریتسا برعهده دارد.
این جشنواره را شورای مفتی‌های روسیه با همکاری شرکت فیلمسازی ویدئویی جهان اسلام و وزارت فرهنگ تاتارستان برگزار می‌کند و هدف آن انعکاس ارزش‌های معنوی،اخلاقی در سینما و ارائه ایده‌های صلح و انساندوستی اعلام شده است.
سال گذشته در نخستین جشنواره منبر طلایی که با هزاره تاسیس شهر قازان مصادف شد، مستند فرزندان آدم(محمد رضا فتحی نجفی) و فیلم سینمایی مریم مقدس(شهریار بحرانی)،برنده تندیس منبر طلایی شدند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.