جشنواره سینمای جهان اسلام در تاتارستان

جایزه جشنوارهجمهوری تاتارستان روسیه در ماه سپتامبر میزبان نخستین جشنواره فیلم های کشورهای اسلامی خواهد بود که صنعت سینمای امروز جهان اسلام و ارزش ها و معنویات مسلمانان را به نمایش می گذارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره که با عنوان «منبر طلایی» برگزار می شود، حدود شصت فیلم مستند و داستانی را به علاوه تعدادی انیمیشن از بیش از بیست کشور مسلمان سراسر جهان به نمایش می گذارد. (ادامه...)
مامیروف مختار دبیر اجرایی جشنواره گفت که این رویداد با حمایت انجمن IFTA روسیه، شبکه ماهواره ای العالم الاسلامی، وزارت فرهنگ تاتارستان، فرمانداری شهر کازان(پایتخت تاتارستان) و پشتیبانی کامل مینتیمر شایمیف رویس جمهور این کشور برگزار می شود.
به گفته او کشورهایی مانند ایران، مصر، مراکش، تونس، عربستان سعودی، ترکیه، مالزی، قزاقستان، قرقیزستان و بحرین در این جشنواره شرکت می کنند.
مختار در  گفت و گو با پایگاه اینترنتی اسلام آن لاین گفت که جشنواره تعادلی را میان مذهب و زندگی رعایت می کند،  اما درعین حال تاکید کرد که تمرکز برگزار کنندگان بر پاک کردن تصورات غلطی است که اروپایی ها از اسلام و مسلمانان دارند و به همین دلیل فیلم هایی حاوی ارزش های معنوی اسلام به نمایش درمی آیند.
مستند فرزندان آدم از ایران و دو فیلم مصری از آثار شاخصی هستند که به گفته مسئولان در جشنواره منبر طلایی حضور خواهند داشت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.