مرور آثار سینماگران جوان ایرانی در جشنواره مستند الجزیره

انجمن سینمای جوانان ایران در جشنواره مستند شبکه الجزیره که 30 فروردین ماه جاری تا دوم اردیبهشت ماه در کشور قطر برگزار می‌شود حضور پررنگ خواهد داشت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، این حضور در راستای تفاهمنامه منعقده میان ناصر باکیده مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیرکل اتحادیه فیلمسازان کوتاه کشورهای مسلمان با دبیر جشنواره مستند شبکه الجزیره صورت می‌گیرد که سال گذشته به امضا رسید.
همزمان با برگزاری جشنواره مستند الجزیره نمایش منتخبی از فیلم‌های تولیدی انجمن سینمای جوانان در بخش جداگانه یی با عنوان «مرور آثار سینماگران جوان ایرانی» همراه با نشست تحلیل و بررسی آثار از سوی مسئولان جشنواره در یکی از سالن‌های اصلی پیش بینی شده است.
در این نشست نمایندگان انجمن پیرامون جایگاه، پیشینه، ابعاد فعالیت انجمن سینمای جوانان ایران گفتگو خواهند کرد.
علاوه بر بخش مرور فیلمسازان انجمن سینمای جوانان ایران در جشنواره و برپایی نشست تحلیل و ارزیابی آثار و معرفی ظرفیت‌ها و جایگاه انجمن، انجمن سینمای جوانان ایران در بازار فیلم جشنواره الجزیره نیز غرفه بزرگی را با هدف معرفی آثار محصولات این انجمن به عنوان یکی از بزرگترین مدرسه سینمایی جهان برپا خواهد کرد.
بازار فیلم جشنواره شبکه الجزیره با حضور شبکه‌های مختلف تلویزیونی جهان، مراکز، موسسات و شرکت‌های مختلف از سراسر دنیا صورت می‌گیرد و انجمن سینمای جوانان ایران به تناسب وسعت فعالیت‌ها حضور وسیع تری را پیش بینی کرده است.
این غرفه با هدف مبادله اطلاعات و تجارب، معرفی آثار و عرضه تولیدات، بازاریابی و اطلاع رسانی پیرامون جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و گرفتن فیلم از فیلمسازان حاضر در جشنواره، ارایه فیلم‌های برگزیده جشنواره فیلم کوتاه تهران به نمایندگان جشنواره‌های مختلف جهان، برپایی جلسات متعدد با مقامات الجزیره و نمایندگان کشورهای مختلف انجمن سینمای جوانان ایران در نظر گرفته شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.