نخستین اکران فیلمی با بازی عباس کیارستمی در جشنواره فیلم تصویر

نخستین نمایش جهانی فیلم «سوهانک» با ایفای نقش عباس کیارستمی که به جای پرسوناژ‌های فیلم «طعم گیلاس» در جشنواره تصویر سال به نمایش در می‌آید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از دبیرخانه تصویرسال، سیف‌اله صمدیان دبیر نمایشگاه تصویر سال و جشنواره تصویر در نشست خبری که سه‌شنبه 29 بهمن در خانه‌ هنرمندان با حضور اهالی رسانه برگزار شد برنامه‌های هفدهمین دوره نمایشگاه تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر را تشریح کرد.
هفدهمین نمایشگاه و جشنواره تصویر سال با بخش ویژه چهل سال تهران با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران، با نمایش فیلم «آتابای» ساخته نیکی کریمی ساعت 19، روز جمعه دوم اسفند 1398 در خانه هنرمندان آغاز می‌شود.
دبیر نمایشگاه تصویر در این باره توضیح داد: ما در افتتاحیه، نمایش فیلم ویژه خودمان را از میان فیلم‌های جشنواره فجر خواهیم داشت. سال گذشته با فیلم «قصر شیرین» سیدرضا میرکریمی جشنوراه را افتتاح کردیم.
امسال هم فیلم «آتابای» نیکی کریمی را برای افتتاحیه انتخاب کرده‌ایم که عوامل و کارگردان فیلم حضور دارند تا توضیحاتی ارائه می‌دهند.
صمدیان توضیح داد: بهمن کیارستمی فیلم سوهانک را در اختیار تصویر سال گذاشته که تاکنون نمایش داده نشده است. این فیلم را که بهمن فیلمبرداری کرده، تدوین نشده است، اما همچنان از جذایبت و منحصر بودن خاصی برخوردار است. فیلم سوهانک در بهار 2020 در بزرگداشت کیارستمی در ژرژ پومپیدو نمایش داده می‌شود و پیش از آن برای نخستین‌بار در جشنواره فیلم تصویر نمایش داده خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها