خسرو نشان: راه فیلمسازی در کیش هموار است

خسرو نشان مدیرامور هنری سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی فیلمسازی خلاق در راستای فعالیت های سینمایی جشنواره بین‌المللی فیلم کیش «موج» برپا می شود و قرار نیست این جشنواره سینمایی تنها به نمایش یک هفته فیلم معطوف شود وبی تردید ابعاد گسترده تری دارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره موج، خسرو نشان مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این مطلب برگزاری کارگاه های آموزش فیلمسازی خلاق را مسیری متفاوت برای فیلسازان جوان در جغرافیای جزیره کیش عنوان کرد و گفت: فیلمسازی در جغرافیای متفاوت و خاص همیشه برای فیلمسازان جذاب بوده است و تجربه حضور کارگردان صاحب نام سینمای ایران مانند تقوایی برای ساخت فیلم و همچنین مستندسازانی چون کامران شیردل که از بانیان برپایی جشنواره فیلم در جزیره کیش بودند، مبین این مطلب است و از سوی دیگر علاقمندی جوانان برای یادگیری فیلسازی در مکان های مختلف با جاذبه های منحصر به فردی که دارد باعث شد طرح برپایی سلسله کارگاه های آموزش فیلمسازی خلاق از «ایده تا اجرا» اجرایی شود و نخستین کارگاه از این مجموعه امروز 4 بهمن ماه با حضور محمدعلی سجادی و آرش خزایی در جزیره کیش آغاز شد و تا 10 بهمن ماه ادامه دارد.
وی در توضیح کم و کیف برپایی کارگاه فیلمسازی خلاق بیان کرد: در دو روز نخست کارگاه ها آرش خزایی فیلمسازی تک نفره را تدریس می کند که در ابتدا آشنایی هنرجویان با هریک از اساتید و میزان شناخت آنها از دانش سینمایی و معرفی کارگاه و چگونگی شیوه مطرح می شود و در ادامه از لوکیشن های در نظر گرفته شده بازدید به عمل می آید و هنرجویان کارگاه با محیط آشنا می شوند و موضوعات کار برای هنرجویان شرح می شود. توضیح فیلمنامه های انتخابی هنرجویان و سنجش آمادگی آنها برای فیلمبرداری، آغاز فیلمبرداری زیر نظر اساتید، تدوین فیلم های تصویربرداریشده هنرجویان و نمایش فیلم های کوتاه تدوین شده و رفع اشکالات احتمالی آنها مراحله دیگر این کارگاه است و در پایان مجموع فیلم های ساخته شده در مدت تعیین شده نمایش داده می شود و فیلم های برتر انتخاب و گواهی نامه های پایان دوره به آنها اعطا می شود.
نشان در ادامه صحبت های خود با اشاره به تجربه برپایی کارگاه آموزش فیلمسازی خلاق توسط زنده یاد عباس کیارستمی گفت:
برای برپایی کارگاه آموزشی موفق باید دریافت که شرکت کنندگان برای یادگیری چه چیزی در کارگاه ها شرکت کرده اند که آگاهی از انگیزه حضور هنرجویان در کارگاه ها کمک می کند بهترین موضوعات برای بحث در کارگاه آموزشی انتخاب شود و به این ترتیب است که پایگاه کارگاه آموزشی به خوبی گذاشته می شود. عباس کیارستمی فیلمساز فقید سینمای ایران به همین منوال کارگاه آموزش فیلمسازی خلاق را در کشورهای اسپانیا و کلمبیا برپا کرد و به گواه کتاب نوشته شده و فیلم های ساخته شده با موضوع کارگاه درس این فیلمساز تجربه موفقی بوده است.
این مدیر امور هنری تاکید کرد: در واقع برگزاری سلسله کارگاه های آموزشی فیلمسازی خلاق در راستای فعالیت های سینمایی جشنواره بین المللی فیلم کیش (موج) برپا می شود و قرار نیست این جشنواره سینمایی تنها به نمایش یک هفته فیلم معطوف شود و ابعاد گسترده تری دارد. تولید فیلم براساس آموزش هایی که هنرجویای در کارگاه آموزش فیلمسازی خلاق دیده اند و همچنین حمایت از تولید فیلم هایی که با موضوع کیش و یا در جغرافیای کیش روایت می شوند از دیگر فعالیت های فرهنگی است که توسط سازمان منطقه آزاد کیش انجام خواهد شد.
خسرو نشان سمت مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش در پایان صحبت های خود عنوان کرد طراحی برنامه های فرهنگی تنها مختص به سینما نیست بلکه در حوزه های دیگر چون برگزاری کارگاه آموزشی تئاتر و همچنین برپایی شب های موسیقی و نمایشگاه های مختلف عکس و نقاشی در حوزه هنرهای تجسمی فعالیت خواهیم داشت.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها