معرفی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ سی و هشتمین جشنواره فجر

22 فیلم راه یافته به بخش سودای سیمرغ سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر به همراه پنج فیلم رزرو معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» ابراهیم داروغه‌زاده دبیر این دوره از جشنواره شامگاه جمعه، 20 دی‌ماه پس از پایان جلسه جمع‌ بندی نهایی هیات انتخاب که شامل محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سید محمود رضوی و حسین کرمی است، اسامی فیلم‌هایی که در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر امسال با هم به رقابت می‌پردازند را معرفی کرد.
در این بخش هیات انتخاب پنج فیلم را هم به عنوان فیلم‌های رزرو انتخاب و اعلام کرده است.


اسامی فیلم‌های انتخابی به این شرح است:

1- آبادان یازده 60، کارگردان: مهرداد خوشبخت، تهیه‌کننده: حسن کلامی
2- آتابای، کارگردان: نیکی کریمی، تهیه‌کننده:نیکی کریمی
3- آن شب، کارگردان: کوروش آهاری، تهیه‌کننده: محمد درمنش
4- ابر بارانش گرفته، کارگردان: مجید برزگر، تهیه‌کننده: مجید برزگر
5- پوست، کارگردان: بهمن ارک، بهرام ارک، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح
6- تومان، کارگردان: مرتضی فرشباف، تهیه‌کننده: سعید سعدی
7- خروج، کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا، تهیه‌کننده: حبیب‌اله والی‌نژاد
8- خوب، بد، جلف 2: ارتش سری، کارگردان: پیمان قاسم‌خانی، تهیه‌کننده: محسن چگینی
9- خورشید، کارگردان: مجید مجیدی، تهیه‌کننده: امیر بنان، مجید مجیدی
10- خون شد، کارگردان: مسعود کیمیایی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی
11- درخت گردو، کارگردان: محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده: سیدمصطفی احمدی
12- دوزیست، کارگردان: برزو نیک‌نژاد، تهیه‌کننده: سعید خانی
13- روز بلوا، کارگردان: بهروز شعیبی، تهیه‌کننده: محمدرضا تخت‌کشیان
14- روز صفر، کارگردان: سعید ملکان، تهیه‌کننده: سعید ملکان
15- سه کام حبس، کارگردان: سامان سالور، تهیه‌کننده: ساسان سالور
16- سینما شهر قصه، کارگردان: کیوان علی‌محمدی، علی‌اکبر حیدری، تهیه‌کننده: کیوان علی‌محمدی
17- شنای پروانه، کارگردان: محمد کارت، تهیه‌کننده: رسول صدرعاملی
18- عامه پسند، کارگردان:سهیل بیرقی، تهیه‌کننده: سهیل بیرقی
19- قصیده گاو سفید، کارگردان: بهتاش صناعی‌ها، تهیه‌کننده: سیدغلامرضا موسوی
20- مردن در آب مطهر، کارگردان: نوید محمودی، تهیه‌کننده: جمشید محمودی
21- مغز استخوان، کارگردان: حمیدرضا قربانی، تهیه‌کننده: حسین پورمحمدی
22- من می‌ترسم، کارگردان: بهنام بهزادی، تهیه‌کننده: بهنام بهزادی


فیلم‌های رزرو به ترتیب اولویت:
1- پسرکشی (محمدهادی کریمی)
2-زنبور کارگر (افشین صادقی)
3-بی صدا حلزون (بهرنگ دزفولی زاده)
4-عروسی مردم (مجید توکلی)
5-عنکبوت (ابراهیم ایرج زاد)

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
  • معرفی ۱۰ فیلم کوتاه منتحب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

    معرفی ۱۰ فیلم کوتاه منتحب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر

    اسامی ۱۰ فیلم کوتاه منتحب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد. به گزارش«پایگاه خبری فیلم کوتاه» از میان فیلم‌های کوتاهی که در بخش بهترین فیلم جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن مستقل فیلم‌های کوتاه خانه سینما نامزد بوده و به نمایش درنیامده‌اند و همچین در دوره‌های قبل متقاضی نبودند، ۱۰ فیلم دارای شرایط حضور در بخش فیلم کوتاه این دوره بودند که از سوی انجمن سینمای جوانان و انجمن فیلم کوتاه ایران به جشنواره معرفی شدند.
  • اهدای تندیس سردارشهید سلیمانی در جشنواره فیلم فجر

    اهدای تندیس سردارشهید سلیمانی در جشنواره فیلم فجر

    تندیس سردار شهید سلیمانی به بهترین فیلم با مضمون جهاد و مقاومت درسی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اهدا خواهد شد.
آخرین خبرها