برگزیدگان دومین جایزه آکادمی سینماسینما معرفی شدند

برگزیدگان دومین جایزه آکادمی سینماسینما در هتل انقلاب تهران معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» کیوان کثیریان دبیر جشن در ابتدای این مراسم با خوش‌آمدگویی به مهمانان دومین جایزه آکادمی سینماسینما گفت: از همه دوستانی که در این مراسم با ما همراهی دارند و در سالن حضور یافتند ممنونم. لازم می‌دانم درباره نکته ای که امسال رخ داد توضیح بدهم. ما یک بخش مهم به نام چهره سال داریم که ۲۰۷ روزنامه نگار سینمایی در آن شرکت کردند و به طور آزاد به هر چهره سنیمایی که احساس کردند در سینمای ایران موثر بوده رای دادند. ما امروز ده نفر اول را معرفی می‌کنیم، نامزدی وجود نداشت که از میان آنها انتخاب شود، بنابراین انصراف دوستان در سیستم ما نمی‌گنجید. با احترام به این عزیزان خصوصا آقای انتظامی ده نفر اول که با ذکر دلیل از سوی روزنامه‌نگاران انتخاب شده‌اند معرفی می‌شوند. ما از این روزنامه‌نگاران اجازه گرفتیم که آرا را منتشر کنیم که فردا و پس فردا این اتفاق خواهد افتاد.
او در ادامه گفت: روز خبرنگار را به همکارانم تبریک می گویم و امیدوارم روزهای بهتری در انتظار روزنامه‌نگاری ما باشد.
کثیریان سپس با تشکر از حامیان مراسم گفت: از حامیان مراسم که در بخش جوایز به ما کمک کردند تشکر می کنم. چرم درسا، برند هنگامه از حامیان هستند و همچنین جایزه مخصوصی که یک نهال بلوط است از سوی بنیاد محیط زیستی الگن به هر کدام از برنده‌های ما اهدا می‌شود. ان شالله در پاییز از آنها دعوت می شود که درختشان را بکارند. از هلال احمر خیلی ممنونم که با پروژه نذر آب با ما بودند و از موسسه هفت رخ که برگزار کننده است و موسسه نبشی که با ما همراهی کرد.
کثیریان در پایان با توضیح این نکته که امسال آکادمی به ۸۶ نفر رسید گفت: ان شالله سال بعد تعدادی اعضای آکادمی به صد نفر خواهد رسید. از تمام این افراد خیلی ممنونم. واقعا باید از آقای عیاری که راهنمای ما هستند و اجازه می دهند سایه‌شان بالای سر ما باشد تشکر کنم. امیدوارم این جشن که خیلی خصوصی برگزار می شود حمایت معنوی شما عزیزان را داشته باشد.

در ادامه برگزیدگان جشن به شرح زیر معرفی شدند:

بهترین فیلم مستند: بهارستان، خانه ملت (بابک بهداد)
سایر نامزدها: اسرار دریاچه (آرمین ایثاریان)/ اکسدوس (بهمن کیارستمی)/ پرسپولیس، شیکاگو (ارد عطارپور)/ خاتمه (مهدی و هادی زارعی)/ خرامان (آرش اسحاقی)/ فریاد رو به باد (سیاوش جمالی و عطا مهراد)


بهترین فیلم کوتاه: ماچ سینمایی (کریم لک زاده)
سایر نامزدها: بچه خور(محمد کارت)/ تشریح (سیاوش شهابی)/ تو هنوز اینجایی (کتایون پرمر و محمد روحبخش)/ دریای تلخ (فاطمه احمدی)/ گسل (سهیل امیرشریفی)/ مثل بچه آدم (آرین وزیر دفتری)


بهترین فیلم: مغزهای کوچک زنگ زده (سعید سعدی)
سایر نامزدها: آشغال‌های دوست داشتنی (محسن امیریوسفی)/ بمب؛ یک عاشقانه (احسان رسول‌اف)/ تنگه ابوقریب (سعید ملکان)/ خوک (مانی حقیقی)/ سرو زیر آب (سید حامد حسینی)/ شعله‌ور (محمدرضا شفیعی)/ عصبانی نیستم (رضا درمیشیان)


بهترین کارگردان: هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ زده)
سایر نامزدها: محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست داشتنی)/ محمدعلی باشه آهنگر (سرو زیر آب)/ بهرام توکلی (تنگه ابوقریب)/ مانی حقیقی (خوک)/ رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)/ پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)/ حمید نعمت‌الله (شعله‌ور)

 

بهترین فیلمنامه‌نویس: محسن امیریوسفی (آشغال‌های دوست داشتنی)
سایر نامزدها: مانی حقیقی (خوک)/ رضا درمیشیان (عصبانی نیستم)/ حامد رجبی (درساژ)/ هومن سیدی (مغزهای کوچک زنگ‌زده)/ محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)/ پیمان معادی (بمب؛ یک عاشقانه)/ حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست (شعله‌ور)

بهترین بازیگر زن: زهرا داودنژاد (شماره ۱۷ سهیلا)
سایرنامزدها: سارا بهرامی (دارکوب)/ سحر دولتشاهی (عرق سرد)/ باران کوثری (عرق سرد)/ باران کوثری (عصبانی نیستم)/ نگار مقدم (درساژ)/ شبنم مقدمی (خجالت نکش)/ مهتاب نصیرپور (آستیگمات)/ شیرین یزدانبخش (آشغال‌های دوست داشتنی)


بهترین بازیگر مرد: نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ‌زده)
دیپلم افتخار: حسن معجونی (خوک)
سایر نامزدها: فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ زده)/ امیر جدیدی (عرق سرد)/ امیر جدیدی (هت تریک)/ امین حیایی (شعله‌ور)، جواد عزتی (تنگه ابوقریب)/ علی مصفا (گرگ بازی)


بهترین فیلمساز اول: محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)
دیپلم افتخار: پویا بادکوبه (درساژ)
سایر نامزدها: پوریا کاکاوند (گلدن تایم)/ عباس نظام‌دوست (گرگ بازی)/ کاظم ملایی (کوپال)

جایزه پاسداشت یک عمر عشق به سینما به واروژ کریم‌مسیحی اهدا شد و نرگس آبیار چهره موثر سینمای ایران در سال ۱۳۹۷شناخته شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.