«آلفونسو کوارون» سه جایزه اسکار گرفت

مراسم اهدای جوایز نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آلفونسو کوارون فیلمساز سرشناس مکزیکی با دریافت سه جایزه در رشته‌های بهترین کارگردان، بهترین فیلمبردار و بهترین فیلم خارجی برای فیلم روما بزرگترین برنده اسکار 2019 بود.

فهرست کامل برندگان اسکار 2019 به شرح زیر است:

بهترین فیلم بلند
نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، سوگُلی، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون
برنده: کتاب سبز

بهترین کارگردانی
نامزدها: اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (سوگُلی)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)
برنده: آلفونسو کوارون (روما)

بهترین بازیگر نقش اول مرد
نامزدها: کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)
برنده: رامی مالک (راپسودی بوهمی)

بهترین بازیگر نقش اول زن
نامزدها: یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (سوگُلی)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)
برنده: اولیویا کولمن (سوگُلی)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
نامزدها: ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه)
برنده: ماهرشالا علی (کتاب سبز)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن
نامزدها: ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (سوگُلی)، ریچل وایس (سوگُلی)
برنده: رجینا کینگ برای فیلم اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند


بهترین فیلم غیرانگلیسی
نامزدها: جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)
برنده: روما (مکزیک)

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
نامزدها: ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکراگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟
برنده: کلنزمن سیاه

بهترین فیلم‌نامه اصلی
نامزدها: اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، سوگُلی، معاون
برنده: کتاب سبز

بهترین مستند بلند
نامزدها: انفرادی آزاد، مراقب فاصله بودن، از پدران و پسران، آر بی جی، هیل کانتی امروز صبح امروز عصر
برنده: انفرادی آزاد

بهترین انیمیشن بلند
نامزدها: شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌ها، میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی
برنده: مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی

بهترین تدوین
نامزدها: کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، سوگُلی، معاون
برنده: راپسودی بوهمی

بهترین موسیقی متن
نامزدها:، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، جزیره سگ‌ها، بازگشت مری پاپینز
برنده: پلنگ سیاه

بهترین ترانه
نامزدها: پلنگ سیاه، آر بی جی، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکراگز
برنده: ستاره‌ای متولد شده است


بهترین فیلم‌برداری
نامزدها: جنگ سرد، سوگُلی، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است
برنده: روما


بهترین طراحی لباس
نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند
برنده: پلنگ سیاه

بهترین مستند کوتاه
نامزدها: گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله
برنده: نقطه انتهای جمله

بهترین چهره‌آرایی
نامزدها: معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند
برنده: معاون

بهترین طراحی تولید
نامزدها: تصنیف باستر اسکراگز، پلنگ سیاه، سوگُلی، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند
برنده: پلنگ سیاه

بهترین تدوین صدا
نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما
برنده: راپسودی بوهمی

بهترین صداگذاری
نامزدها: پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است
برنده: راپسودی بوهمی


بهترین جلوه‌های ویژه بصری
نامزدها: انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان
برنده: نخستین انسان

بهترین فیلم کوتاه
نامزدها: بازداشت، پوست، مارگاریت، فائو، مادر
برنده: پوست

بهترین انیمیشن کوتاه
نامزدها: رفتار حیوانی، بائو، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها
برنده: بائو

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.