نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۱۹ معرفی شدند

نامزدهای نهایی نود و یکمین دوره جوایز آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار در شاخه‌های مختلف معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» فیلم روما به کارگردانی آلفونسو کواران و فیلم محبوب ساخته یورگس لانتیموس در ۱۰ بخش از جوایز سینمایی اسکار ۲۰۱۹ نامزد کسب جایزه شدند.
فیلم مرز ساخته علی عباسی کارگردان ایرانی به نمایندگی از سینمای سوئد در جوایز اسکار حضور داشت که در شاخه بهترین چهره پردازی نامزد کسب جایزه شده است.

فهرست کامل نامزدهای نهایی به شرح زیر اعلام شده است:

نامزدهای بهترین فیلم کوتاه
بازداشت، پوست، مارگاریت، فائو، مادر
نامزدهای بهترین انیمیشن کوتاه
رفتار حیوانی، بائو، دم غروب، یک قدم کوچک، نزدیک غروب، آخر هفته‌ها
نامزدهای بهترین مستند کوتاه
گوسفند سیاه، آخر بازی، قایق نجات، شبی در باغ، نقطه انتهای جمله
نامزدهای بهترین مستند بلند
سولوی آزاد، مراقب فاصله باش، از پدران و پسران، RGB، هیل کانتی امروز صبح امروز عصر
نامزدهای بهترین انیمیشن بلند
شگفت‌انگیزان ۲، رالف اینترنت را خراب می‌کند، جزیره سگ‌ها، میرای، مرد عنکبوتی: درون دنیای عنکبوتی
نامزدهای بهترین فیلم بلند
پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، کلنزمن سیاه، محبوب، کتاب سبز، روما، ستاره‌ای متولد شده است، معاون
نامزدهای بهترین کارگردانی
اسپایک لی (کلنزمن سیاه)، پاول پالیکوفسکی (جنگ سرد)، یورگس لانتیموس (محبوب)، آلفونسو کوارون (روما)، آدام مک‌کی (معاون)
نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد
کریستین بیل (معاون)، بردلی کوپر (ستاره‌ای متولد شده است)، ویلم دفو (در دروازده ابدیت)، رامی مالک (راپسودی بوهمی، ویگو مورتنسن (کتاب سبز)
نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن
یالیتزا آپاریسیو (روما)، گلن کلوز (همسر)، اولیویا کولمن (محبوب)، لیدی گاگا (ستاره‌ای متولد شده است)، ملیسا مک‌کارتی (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟)
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد
ماهرشالا علی (کتاب سبز)، ریچارد گرانت (هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟، سم الیوت (ستاره‌ای متولد شده است)، سم راکول (معاون)، آدام درایور (کلنزمن سیاه)
نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن
ایمی آدامز (معاون)، ماریانا دتاویر (روما)، رجینا کینگ (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند)، اما استون (محبوب)، ریچل وایس (محبوب)
نامزدهای بهترین فیلم غیرانگلیسی
جنگ سرد (لهستان)، دزدان فروشگاه (ژاپن)، روما (مکزیک)، هرگز روی برنگردان (آلمان)، کفرناحوم (لبنان)
نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اقتباسی
ستاره‌ای متولد شده است، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، تصنیف باستر اسکروگز، هرگز می‌توانی مرا ببخشی؟
نامزدهای بهترین فیلم‌نامه اصلی
اولین اصلاح‌شده، کتاب سبز، روما، محبوب، معاون
نامزدهای بهترین تدوین
کلنزمن سیاه، راپسودی بوهمی، کتاب سبز، محبوب، معاون
نامزدهای بهترین موسیقی متن
پلنگ سیاه، کلنزمن سیاه، اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند، جزیره سگ‌ها، بازگشت مری پاپینز
نامزدهای بهترین ترانه
پلنگ سیاه، RGB، بازگشت مری پاپینز، ستاره‌ای متولد شده است، تصنیف باستر اسکروگز
نامزدهای بهترین فیلم‌برداری
جنگ سرد، محبوب، هرگز روی برنگردان، روما، ستاره‌ای متولد شده است
نامزدهای بهترین طراحی لباس
تصنیف باستر اسکروگز، پلنگ سیاه، محبوب، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند
نامزدهای بهترین چهره‌آرایی
معاون، مرز، مری کوئین اسکاتلند
نامزدهای بهترین طراحی تولید
تصنیف باستر اسکروگز، پلنگ سیاه، محبوب، بازگشت مری پاپینز، مری کوئین اسکاتلند
نامزدهای بهتری تدوین صدا
پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، یک جای آرام، روما
نامزدهای بهترین صداگذاری
پلنگ سیاه، راپسودی بوهمی، نخستین انسان، روما، ستاره‌ای متولد شده است
نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه بصری
انتقام جویان: جنگ ابدیت، کریستوفر رابین، نخستین انسان، بازیکن شماره یک آماده، سولو: داستانی از جنگ ستارگان
مراسم اعطای جوایز نود و یکمین دوره‌ اسکار روز ۲۵ فوریه در لس آنجلس برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.