رئیس سازمان سینمایی: امسال در جشنواره فیلم کوتاه با یک جهش رو به جلو مواجه هستیم

رئیس سازمان سینمایی بیان کرد: فیلم کوتاه به سرعت به عنوان یک مدیای قابل تامل جدی، خودش را معرفی کرده است و فیلمسازان جدی نیز کارهای جدی خود را در این قالب عرضه می‌کنند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، محمدمهدی حیدریان درباره روند برگزاری جشنواره سی و پنجم گفت: اگر یک گام به عقب برگردیم و نگاهی به فیلمسازی کوتاه داشته باشیم تحول اساسی در آن پیش آمده است و روند رو به رشدی دارد. فیلم کوتاه به سرعت به عنوان یک مدیای قابل تامل جدی، خودش را معرفی کرده است و فیلمسازان جدی کارهای جدی خود را در این قالب عرضه می‌کنند. اینکه فیلم کوتاه در ایران با این شدت صاحب هویت می‌شود و هویت خود را به عنوان یک مدیای حرفه‌ای می‌پذیرد، زمینه و سرمایه اصلی برای رشد و پیشرفت فیلم کوتاه است.
وی ادامه داد: به نظرم فیلم کوتاه به عنوان مقصد فیلمسازی در بسیاری از فیلمسازان جا افتاده است و در بسیاری از فیلم‌بین‌های حرفه‌ای نیز این اتفاق افتاده است. با اکران عمومی که در سینمای هنر وتجربه داریم این ارتباط با مردم نیز ایجاد شده است و مخاطبان امروز فیلم کوتاه را جدی می‌گیرند.
رئیس سازمان سینمایی همچنین اظهار کرد: جشنواره امسال محل تلاقی این اتفاقات است. به همین خاطر ما حس یک جهش در این دوره را داریم. وقتی در ایام جشنواره تا ساعت ۲ بامداد نمایش فیلم کوتاه داریم و علاوه بر صندلی‌ها مخاطبان علاقمند روی پله‌ها نیز می‌نشینند این سندی است بر ادعای من. همچنین میزان استقبال خارجی‌ها و کشورهایی که در جشنواره حضور دارند نیز اهمیت دارد. ما از کشورهای متنوعی که خود را صاحب تصویر می‌دانند مانند امریکا و فرانسه فیلم داریم. در واقع این جشنواره و فیلم کوتاه ایران توانسته است خودش را به عنوان یک امر حرفه‌ای به دنیا نیز معرفی کند. داورانی که آمده‌اند نیز با همین نگاه آمده‌اند و آثار ارسالی نیز با همین نگاه است و آینده جشنواره تعالی همین وضعیت خواهد بود. ما در دنیا می‌توانیم به عنوان یکی از مراکز جدی فیلم کوتاه خودمان را تثبیت و معرفی نماییم.
حیدریان درخاتمه خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا دفاتر انجمن سینمای جوان را در مناطق تحت پوشش افزایش دهیم و این معنایش تولید بیشتر و حضور جدی‌تر فیلمسازان در این عرصه است.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه در پردیس ملت در حال برگزاری است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، عصر روز سه شنبه ۲۲ آبان ماه با حضور مسئولان فرهنگی، هنرمندان و علاقمندان به فیلم کوتاه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
 • پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز چهارم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز چهارم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز چهارم سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسفا، در روز چهارم جشنواره‌ (دوشنبه بیست و یکم آبان ماه) فیلم های زیر بدون اولویت و به ترتیب حروف الفبا بیشترین تعداد آراء تماشاگران را اخذ کرده اند.
 • برگزیدگان بخش جنبی کتاب و سینما جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان بخش جنبی کتاب و سینما جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان بخش جنبی کتاب و سینما در سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران مشخص شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، جشن اختتامیه بخش جنبی کتاب و سینما در سالن شماره سه مجموعه پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
 • اعلام نامزدهای «هنر و تجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

  اعلام نامزدهای «هنر و تجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

  شورای سیاستگذاری گروه هنر وتجربه،نامزدهای خود را در جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی گروه هنروتجربه، نامزدهای دریافت تندیس «هنروتجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
 • جشنواره فیلم کوتاه تهران فردا در برج میلاد به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره فیلم کوتاه تهران فردا در برج میلاد به کار خود پایان می‌دهد

  مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران فردا با اجرای محمد سلوکی در برج میلاد تهران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره، در این اختتامیه ۵ قطعه از ارکستر سمفونیک به رهبری منوچهر صهبایی برای حاضران در این مراسم اجرا خواهد شد.