عطا مجابی: بخش پیچینگ اتفاق خارق‌العاده‌ای در فیلم کوتاه است

کارگردان فیلم کوتاه بیکوک، اجرای بخش پیچینگ در جشنواره را یک اتفاق مهم خواند و گفت: سینمای فیلم کوتاه مهجور اما نخبه است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، عطا مجابی کارگردان فیلم مردی که اینجا نبود، جشنواره فیلم کوتاه تهران را یکی از مهم‌ترین رویدادها در حوزه این هنر خواند و در این باره گفت: سینمای فیلم کوتاه مهجور اما نخبه است. این سینما بسیار نیاز به حمایت دولتی دارد تا افراد جوان‌تر بتوانند با روحیه جوانگرایی خود سینما را بسط و گسترش دهند در این راستا نیز، جشنواره‌ها امکان و فرصتی برای دیده شدن چنین استعدادهایی هستند.
او افزود: به نظر من جشنواره فیلم کوتاه تهران یکی از مهم‌ترین جشنواره‌ها چه به لحاظ قدمت و چه از نظر وسعت است زیرا هم بخش ملی و هم بین‌المللی را در دل خود دارد.
کارگردان فیلم کوتاه حفره بخش بین‌الملل جشنواره را یک فرصت درخشان خواند و اظهار کرد: در بخش بین‌الملل جشنواره این امکان فراهم می‌شود که جوانان ایران با وجود محدودیت‌های موجود، بتوانند با هنرمندان سایر کشورها تعامل برقرار کنند و موفق به انتقال ایده، تکنیک و اندیشه شوند.
او مخاطبان فیلم کوتاه را قشر خاص‌تری نامید و بیان کرد: مخاطبان فیلم کوتاه معمولاً تماشاگران حرفه‌ای سینما هستند بنابراین می‌توان در سطح وسیع و در حدی که توان جشنواره است، فرصت برای پخش فیلم‌ها فراهم کرد.
این کارگردان فیلم کوتاه تصریح کرد: اکران منظم فیلم‌های کوتاه در سالن‌های بیشتر و به شکل منظم‌تر می‌تواند سبب شود که مخاطبان فیلم کوتاه شرایط بهتری را تجربه کنند زیرا ما به عنوان یک کشور پهناور و با داشتن جمعیتی نزدیک به ۸۰ میلیون، علاقه‌مندان بسیاری به حوزه فیلم کوتاه داریم که باید پاسخگوی آن‌ها باشیم.
او تأکید کرد: باید در نمایش فیلم‌های جشنواره به این موضوع دقت داشته باشیم که آثار را به شکلی مناسب و امن ارائه دهیم به این معنا که از امکان جا به جا شدن، کپی و مباحثی از این دست پیشگیری کنیم به همین خاطر معتقدم که برای چنین رویدادهایی نیازمند برنامه‌ریزی پیچیده‌تری هستیم با این وجود من معتقدم که شکل کنونی جشنواره فیلم کوتاه تهران با وجود محدودیت‌ها و مشکلات، بسیار قابل تحسین و تأثیرگذار است.
این کارگردان از پذیرفته شدن فیلم کوتاه جناکات در بخش پیچینگ سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران خبر داد و افزود: این فیلم نامه یک کمدی سیاه است که من با یک تهیه‌کننده ایتالیایی پیش می‌برم و امیدوارم که سال آینده بتوانم فیلم‌برداری و ساخت آن را آغاز کنم.
مجابی ادامه داد: به نظر من بخش پیچینگ اتفاقی بسیار جذاب و یک تجربه فوق‌العاده است زیرا با توجه به تفاوتی که ما در زمینه ارزی با سایر کشورها داریم، این بخش فرصت خوبی است که به شکلی ساده‌تر و حرفه‌ای‌تر بتوانیم منابع مالی را جذب کنیم.
او پیچینگ را یک فرصت استثنایی خواند و گفت: امروز بودجه متوسط یک فیلم کوتاه در اروپا ۳۰ هزار یورو است درحالی‌که تأمین این مبلغ در ایران تنها توسط یک فرد ثروتمند آن هم برای ساخت یک فیلم بلند به کار می‌رود. به همین خاطر من فکر می‌کنم که این بخش فرصتی استثنایی است که اجرای آن در دل جشنواره واقعاً جای تشکر دارد.
این هنرمند خاطرنشان کرد: اجرای پیچینگ را چه به صورت رسمی و از طریق جشنواره‌ها و چه به صورت غیررسمی باید فیلم‌سازان ما بیاموزند و یاد بگیرند بنابراین امیدوارم که این بخش در تمام دوره‌های آینده جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران و حتی جشنواره‌ای ملی مد نظر قرار گیرد.
سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به منظور شناسایی و معرفی برترین آثار کوتاه در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین ایجاد رقابت سازنده بین فیلم‌سازان از ۱۸ تا ۲۳ آبان۹۷ برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، عصر روز سه شنبه ۲۲ آبان ماه با حضور مسئولان فرهنگی، هنرمندان و علاقمندان به فیلم کوتاه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
 • پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز چهارم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز چهارم جشنواره فیلم کوتاه تهران

  پنج فیلم برتر از نگاه تماشاگران در روز چهارم سی و پنجمین جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسفا، در روز چهارم جشنواره‌ (دوشنبه بیست و یکم آبان ماه) فیلم های زیر بدون اولویت و به ترتیب حروف الفبا بیشترین تعداد آراء تماشاگران را اخذ کرده اند.
 • برگزیدگان بخش جنبی کتاب و سینما جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان بخش جنبی کتاب و سینما جشنواره فیلم کوتاه تهران

  برگزیدگان بخش جنبی کتاب و سینما در سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران مشخص شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، جشن اختتامیه بخش جنبی کتاب و سینما در سالن شماره سه مجموعه پردیس سینمایی ملت برگزار شد.
 • اعلام نامزدهای «هنر و تجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

  اعلام نامزدهای «هنر و تجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

  شورای سیاستگذاری گروه هنر وتجربه،نامزدهای خود را در جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی گروه هنروتجربه، نامزدهای دریافت تندیس «هنروتجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند.
 • جشنواره فیلم کوتاه تهران فردا در برج میلاد به کار خود پایان می‌دهد

  جشنواره فیلم کوتاه تهران فردا در برج میلاد به کار خود پایان می‌دهد

  مراسم اختتامیه سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران فردا با اجرای محمد سلوکی در برج میلاد تهران برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره، در این اختتامیه ۵ قطعه از ارکستر سمفونیک به رهبری منوچهر صهبایی برای حاضران در این مراسم اجرا خواهد شد.