فراخوان شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «ملایر» 

شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان از تاریخ 15 الی 18 شهریورماه سال 1397به مدت چهار روز در استان همدان، شهر ملایر با حضور استان‌های (همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد، خراسان جنوبی، کرمان، سیستان و بلوچستان، فارس و هرمزگان) توسط انجمن سینمای جوانان ایران و فرمانداری ویژه شهر ملایر برگزار می‌شود. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، این جشنواره با هدف حمایت از تولیدات حرفه‌ای و نیمه‌حرفه‌ای هنرجویان استان‌های سراسر کشور، شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی در خارج از مرکز، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله‌های مهم فرهنگی و ارتباط هرچه بیشتر میان مسئولین استانی و ستاد مرکزی سینمای جوانان ایران در جهت همکاری‌های دوجانبه، در سه بخش فیلم کوتاه، عکس و فیلمنامه برگزار می‌شود.
بخش فیلم این رویداد شامل 3 بخش مسابقه، جنبی‌‌ و ویژه است و حداکثر زمان فیلم‌ها در بخش مسابقه برای آثار30 دقیقه اعلام شده است.
دربخش ویژه، در راستای اهداف «همدان 2018» و انتخاب عنوان « پایتخت مبل منبت» برای شهر ملایر، به آثار تولیدی مرتبط با این موضوع جایزه‌ای از سوی حامیان جشنواره اهدا خواهد شد.
تاریخ تولید آثار باید پس از فروردین 1395 باشد و آثاری که در این جشنواره موفق به دریافت تندیس به عنوان بهترین فیلم داستانی، مستند، تجربی، پویانمایی و بهترین فیلم جشنواره شوند، مستقیماً به بخش مسابقه « سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران » راه می‌یابند.
بخش فیلمنامه جشنواره منطقه‌ای ملایر به منظور کشف استعدادهای جوان در زمینه فیلمنامه‌نویسی و با توجه به اهمیت این حوزه به عنوان زیرساخت تولید فیلم در دو بخش آزاد و اقتباسی برگزارمی‌شود. فیلمنامه‌های ارسالی باید بر مبنای زمان حداکثر ۲۵ دقیقه نوشته و نباید تولید شده باشند.
بخش عکس جشنواره نیز شامل 3 بخش مجموعه‌عکس، تک‌عکس و بخش ویژه است. در این بخش به مفاهیم والای فرهنگی براساس باورها و ویژگی‌های فرهنگی مناطق مختلف ایران اسلامی، ارائه اندیشه‌ای نو بر پایه پژوهشی جامع برای دستیابی به بیانی صریح و قدرتمند در ارائه یک اثر ناب پرداخته می‌شود و شرکت در آن برای عموم آزاد است.
در بخش ویژه عکس، در راستای اهداف «همدان 2018» و انتخاب عنوان «پایتخت مبل منبت» برای شهر ملایر، به عکس‌های مرتبط با این موضوع جایزه‌ای اهدا خواهد شد.

شرکت همه‌ فیلم‌سازان، نهادها، سازمان‌های دولتی و تهیه‌کنندگان بخش خصوصی آزاد و ثبت‌نام در جشنواره تنها از طریق اینترنت امکان‌پذیر است. درخواست‌کنندگان با مراجعه به سایت www.iycs.ir می‌توانند شرایط کامل شرکت در جشنواره را مطالعه و فرم تقاضا را تکمیل کنند؛ مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار 16 تیرماه سال‌جاری است.
شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان- ملایر، 15 الی 18 شهریورماه 1397توسط انجمن سینمای جوانان ایران و فرمانداری ویژه شهر ملایر برگزارمی‌‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «آگِر»

  برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «آگِر»

  جشنواره منطقه‌ای آگِر با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برگزیدگان شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر آگِر طی مراسمی معرفی شدند.
 • معرفی داوران بخش فیلم جشنواره منطقه‌ای «آگر»

  معرفی داوران بخش فیلم جشنواره منطقه‌ای «آگر»

  مسعود جعفری جوزانی، مجید برزگر، رقیه توکلی، سیدجواد میرهاشمی و آرمین ایثاریان قضاوت فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره منطقه‌ای ملایر« آگر» را بر عهده دارند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، هیات داوران شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگر» معرفی شدند.
 • جشنواره منطقه‌ای «آگِر» افتتاح شد

  جشنواره منطقه‌ای «آگِر» افتتاح شد

  شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگِر» با ادای احترام به مقام والای شهدای گمنام و افتتاح نمایشگاه عکس کار خود را رسما آغاز کرد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم حاضران پس از ادای احترام به مقام والای شهدای گمنام بر سر مزار ایشان، در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر حضور یافته و با افتتاح نمایشگاه عکس جشنواره، زنگ آغاز به کار جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگِر» به صدا درآمد.
 • سه نشست تخصصی در جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «آگِر»

  سه نشست تخصصی در جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان «آگِر»

  شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگِر» میزبان سه نشست تخصصی خواهد بود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» نشست‌های تخصصی: «عکاسی مردم‌نگاری» با حضور حسن غفاری، «تناسب شخصیت با ایده» توسط رهبر قنبری و کارگاه «نظرگاه در فیلم کوتاه؛ روایت کارگردانی» با حضور مجید برزگر در روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷شهریورماه۹۷ در شصتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگِر» برگزار می‌شوند.
 • معرفی فیلمنامه‌های راه‌یافته به جشنواره منطقه‌ای «آگر»

  معرفی فیلمنامه‌های راه‌یافته به جشنواره منطقه‌ای «آگر»

  اسامی ۱۶ فیلمنامه‌ راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ملایر «آگر» اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات انتخاب و داوری ۴ فیلمنامه‌ اقتباسی و ۱۲ فیلمنامه‌ در بخش آزاد را برای رقابت در بخش نهایی این جشنواره معرفی کردند.