یادداشت هیات مدیره «ایسفا» در پی موفقیت‌های اخیر فیلم کوتاه

هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران «ایسفا» در پی موفقیت‌های اخیر فیلم کوتاه در جشنواره فیلم کن و... یادداشتی منتشر کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در متن این یادداشت آمده: این روزها آن قدر خبرهای خوب برای فیلم کوتاه شنیده‌ایم که کمتر فرصت می‌کنیم به همدیگر تبریک بگوییم.
کمپین نمایش فیلم‌های کوتاه در سینمای هنر و تجربه، تجربه موفقی را می‌گذراند و طلسم حضور تماشاگر برای فیلم کوتاه شکسته شده و حالا می‌شود گفت که فیلم کوتاه مخاطب خود را هم بدست آورده است.
حضور فیلم‌های کوتاه در جشنواره‌های جهانی هم که تقریبا خبر روزانه وبسایت های فیلم کوتاه است. افزایش سال به سال وبسایت‌ها و خبرگزاریهای تخصصی فیلم کوتاه و تاثیرگذاری آن‌ها نیز اتفاق خوب دیگریست که برای فیلم کوتاه رخ می‌دهد. غرفه افتخارات فیلم کوتاه ایران نیز بزودی رونمایی می‌شود.
اما بهترین اتفاق این روزها حضور دو فیلم کوتاه در مهمترین اتفاق سینمای هنری جهان یعنی جشنواره کن امسال است. فیلم کوتاه آرین وزیر دفتری و سعید جعفریان دو فیلمساز مستقل و با انرژی در بخش‌های اصلی جشنواره کن اتفاق بزرگی است و بزرگی این اتفاق اینجاست که فیلم کوتاه برای پنجمین سال پیاپی در بخش‌های اصلی مسابقه فیلم‌های کوتاه کن حضور دارد.
خبرهای خوب دیگری هم در راه است … مطمئن هستیم که فیلم کوتاه ایران بسیار زنده تر و سالم تر از سینمای بلند و مریض این روزهای ایران نفس می‌کشد. این را ما می‌فهمیم ولی انگار آن بخش‌هایی که باید متوجه این اتفاق باشند نمی‌دانند که می‌توانند راه درمان سینما را از راه حمایت و تقویت فیلم کوتاه بدست آورند. این را ما می‌فهمیم که می‌توانیم بدون هیچ حمایتی سربلند باشیم و دست پاک و مستقل و اگر حمایت‌های زیربنایی هم بکنند راه استقلال مالی این سینما را هم می‌دانیم … ما بیشتر از این ها می‌خواهیم!
انجمن فیلم کوتاه ایران حضور دو فیلم کوتاه تاریکی و مثل بچه آدم در جشنواره ی کن را به همه فیلمسازان کوتاه تبریک می‌گوید.

هیات مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • «مهدی بوستانی شهربابکی» رئیس انجمن فیلم کوتاه شد

  «مهدی بوستانی شهربابکی» رئیس انجمن فیلم کوتاه شد

  اعضای جدید هیات مدیره «ایسفا» منصوب و مهدی بوستانی شهربابکی به عنوان رئیس هیات مدیره جدید انجمن فیلم کوتاه ایران انتخاب شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» با توجه به نتایج انتخابات مجمع عمومی انجمن صنفی کارگری سازندگان فیلم کوتاه تهران «ایسفا» به تاریخ ۲۷ مرداد ۹۷ ترکیب هیات مدیره جدید پس از تایید نماینده وزارت کار معرفی شدند.
 • نشان ویژه شایستگى ایسفا امسال به طراحى صحنه و لباس اهدا خواهد شد

  نشان ویژه شایستگى ایسفا امسال به طراحى صحنه و لباس اهدا خواهد شد

  نشان ویژه شایستگى ایسفا در «نهمین جشن فیلم کوتاه» به طراحى صحنه و لباس اهدا خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسفا، نشان شایستگی ایسفا در بخش‌های بهترین صداگذاری، تدوین، فیلمبرداری، فیلمنامه، کارگردانی و بهترین فیلم اهدا می‌شود.
 • فیلم‌های منتخب نهمین جشن فیلم کوتاه معرفی شدند

  فیلم‌های منتخب نهمین جشن فیلم کوتاه معرفی شدند

  طی مراسمی در خانه سینما با رونمایی از پوستر، اسامی فیلم‌های منتخب «نهمین جشن فیلم کوتاه» اعلام شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بیست و یک نفر از اعضا ایسفا به عنوان هیات انتخاب «نهمین جشن فیلم کوتاه» 402 فیلم از 448 فیلم ثبت شده در سایت انجمن را که تحویل دبیرخانه جشن شد مورد بازبینی قرار داده و ازبین آثار 39 فیلم به جشن فیلم کوتاه راه پیدا کردند.
 • فیلم‌های منتخب «نهمین جشن فیلم کوتاه» فردا اعلام می‌شوند

  فیلم‌های منتخب «نهمین جشن فیلم کوتاه» فردا اعلام می‌شوند

  سه شنبه دوم مرداد ماه؛ مراسم رونمایی از پوستر و اعلام فیلم‌های منتخب «نهمین جشن فیلم کوتاه» برگزار می‌شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ایسفا، پیمان نهان قدرتی دبیر «نهمین جشن فیلم کوتاه» خانه سینما اعلام کرد: مراسم رونمایی از پوستر و اعلام اسامی فیلم‌های منتخب «نهمین جشن فیلم کوتاه» فردا برگزار می‌شود.
 • دبیر «نهمین جشن فیلم کوتاه»: فیلم‌های منتخب به زودی اعلام می‌شوند

  دبیر «نهمین جشن فیلم کوتاه»: فیلم‌های منتخب به زودی اعلام می‌شوند

  دبیر نهمین جشن فیلم کوتاه گفت به زودی فیلم‌های منتخب اعلام می‌شوند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» پیمان نهان قدرتی دبیر نهمین جشن فیلم کوتاه خانه سینما اعلام کرد: به زودی و طی مراسمی عناوین فیلم‌های منتخب با حضور اصحاب رسانه و فعالین فیلم کوتاه اعلام می‌شوند.
آخرین خبرها