21 فیلم در هفتمین جشنواره فیلم‌های ایرانی ادینبورگ

هفتمین جشنواره دوسالانه فیلم‌های ایرانی ادینبورگ اسکاتلند بیست و یک فیلم انیمیشن، مستند و سینمایی را به نمایش می‌گذارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این جشنواره با هدف به نمایش گذاشتن فرهنگ و تاریخ مردم ایران برای ساکنان اسکاتلند و همچنین ایرانیان برگزار می‌شود.
دکتر نسیم پاک شیراز مدیر بخش مطالعات اسلامی و خاورمیانه دانشگاه ادینبورگ انتخاب فیلم‌های این دوره از جشنواره را به عهده داشته و در روز ١٧ فوریه نیز درباره زنان در سینمای ایران سخنرانی خواهد داشت.
در بخش انیمیشن: زنان دشت ساخته نرگس حقیقت و محصول ایران و کانادا، ISM و OBS شماره یک ساخته‌های امین حق شناس، چنج اور و تکامل ساخته‌های مهدی علی بیگی، قرمز ساخته آریو صفارزادگان، پسرک و خط قرمز ساخته‌های مونا عبدالله شاهی، و زندگی ادامه داشت و دختری با موی کوتاه ساخته‌های مریم مهاجر، عکس و زنان زیر یخ آواز می‌خوانند ساخته‌های مریم خلیل زاده، لیما ساخته وحید جعفری و افشین روشن بخت و عطر گل شمعدانی ساخته نغمه فرزانه و محصول ایران و آمریکا به نمایش درخواهند آمد.
فیلم‌های: اسرافیل و ناهید ساخته‌های آیدا پناهنده با حضور وی و ارسلان امیری فیلمنامه نویس، ملی و راه‌های نرفته‌اش با حضور تهمینه میلانی، مادری ساخته رقیه توکلی، زیر پوست شهر، گیلانه و قصه‌ها ساخته‌های رخشان بنی اعتماد در بخش آثار سینمایی به نمایش گذاشته می‌شوند.
ضمن اینکه شاعران زندگی ساخته شیرین برق نورد تنها مستند این رویداد است.
هفتمین جشنواره دوسالانه فیلم‌های ایرانی ادینبورگ با موضوع «زنان سازنده مردان»٢٣ فوریه تا ١ مارس در سینما فیلم هاوس شهر ادینبورگ اسکاتلند برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.