برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران معرفی شدند

برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران در تالار اندیشه حوزه هنری معرفی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این مراسم با حضور محمدمهدی حیدریان، رییس سازمان سینمایی، سید صادق موسوی، دبیر جشنواره، حسین فریدون، دستیار ویژه رییس جمهور، ابراهیم داروغه زاده، دبیر سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، روح الله حسینی، مدیرعامل مدرسه ملی سینما، حبیب ایل بیگی، قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی و با اجرای محمد سلوکی برگزار شد.
در بخش «مرور آثار» بعد از پخش کلیپی از ابراهیم سعیدی و داریوش غریب زاده از فیلمسازان عرصه فیلم کوتاه، محمدمهدی حیدریان، صادق موسوی، آرش رصافی و سعید پوراسماعیلی روی صحنه آمدند و از داریوش غریب زاده قدردانی کردند.
سپس سیدصادق موسوی دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم کوتاه تهران روی صحنه آمد و گفت: رسم بر این است که در آیین پایانی جشنواره‌ها گزارشی ارایه بدهد و برخی گزارش‌ها شامل اطلاعاتی است که شما از آن خبر دارید که از آنها می‌گذرم و قبل از هرچیزی از افرادی که در اینجا هستند تشکر می کنم، از تک تک همکارانم که برای برگزاری جشنواره تلاش کردند سپاسگزارم و هیات‌های مختلف داوری و انتخاب کار زیادی کردند و امیدوارم خجالت زده شما نباشیم.
وی افزود: حضور و اشتیاق شما باعث دلگرمی ما بود و وقتی سالن‌های سینما مملو از جمعیت بود واقعا خوشحال می‌شدم. مهمترین جشنواره فیلم کوتاه خاورمیانه جشنواره فیلم کوتاه تهران است و این ادعا را اینگونه می‌شود اثبات کرد که ۱۱۷ کشور خواهان حضور در این جشنواره بودند. امشب شب برنده‌ها است و به همه تبریک می‌گویم چه کسانی که جایزه می‌گیرند چه کسانی که نمی‌گیرند.
در ادامه مراسم برگزیدگان جشنواره در بخش‌های مختلف به شرح زیر معرفی شدند:

جوایز هنر و تجربه
در بخش بهترین فیلم از نگاه «هنر و تجربه» سیف الله صمدیان و شهرام مکری روی صحنه آمدند و این تندیس را به عاطفه محرابی برای فیلم «#ساعت چهار» اهدا کردند.

جوایز انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی
سپس دیپلم افتحار بخش داستانی انجمن به طوفان نهان قدرتی برای فیلم زونا اهدا شد.
تندیس این بخش به آرمان فیاض مجتهدی برای فیلم مانیکور اهدا شد.
دیپلم افتخار بخش مستند به پدرام ابویی برای فیلم بومرنگ رسید.
تندیس این بخش به آتبین حسینی برای فیلم مرز مه آلود تعلق گرفت.

جایزه ایسفا

مدال و دیپلم افتخار به آرمان فیاض مجتهدی برای مانیکور اهدا شد.
در همین بخش مدال و دیپلم افتخار به محمدرضا مجد برای فیلم سوادکوهی رسید.

بخش بین‌الملل
در بخش ویدیو آرت این جایزه به رویای هندسی از کشور فرانسه اهدا شد.
در بخش آسیا خانه از کشور قرقیزستان به عنوان بهترین فیلم شناخته شد.
جایزه بخش مذهب به علی بهارلو برای فیلم مهمان از کشور بلژیک تعلق گرفت. جایزه بهترین انیمیشن این بخش به دیوار بی‌پایان از کشور اسپانیا رسید.
جایزه بهترین فیلم مستند این بخش به جمعه قالی ساخته مهدی اسدی از ایران اهدا شد.
جایزه بهترین فیلم تجربی این بخش به کل به جز ساخته سید وحید حسینی رسید. جایزه بهترین فیلم داستانی این بخش به فیلم آندرو از کشور گرجستان رسید.
در ادامه مراسم نکوداشت شادروان وحید نصیریان با حضور دخترش برگزار شد.

جوایز بخش ملی

دیپلم افتخار بخش «سینما و کتاب» به آبتین سلیمی برای فیلم داستانی حضور اهدا شد.
تندیس این بخش مشترکا به معین صمدی برای جمشید؛ مرثیه ای بر یک اسطوره و هاجر مهرانی برای داش آکل اهدا شد.
در بخش ایمان و امید از نگاه انسان معاصر تندیس بهترین فیلم به جمیل عامل صادقی برای فیلم جایی برای آرامش رسید.
در بخش حقوق شهروندی تندیس بهترین فیلم به رضا مجلسی برای مستند به کجا می رویم اهدا شد.
دیپلم افتخار بهترین دستاورد به پوریا پیشوایی برای خلاقیت در ساختار و تلاش برای اجرای متفاوت در فیلم تاسوکی تعلق گرفت.
دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن به سونیا سنجری برای فیلم سایه فیل اهدا شد.
دیپلم افتخار بهترین بازیگر مرد به مهدی حسینی نیا برای فیلم سوادکوهی تعلق گرفت.
تندیس بهترین صدای فیلم به علی صفایی فر و حسین قورچیان برای فیلم کل به جز اهدا شد.
تندیس بهترین تدوین فیلم به عماد خدابخش برای فیلم زونا رسید.
تندیس بهترین فیلمبرداری مشترکا به حامد حسینی سنگری برای فیلم فاش و علی قاضی برای فیلم خوابگردها تعلق گرفت.
تندیس بهترین فیلمنامه به امید شمس برای فیلم شب تولد اهدا شد.
تندیس بهترین پویانمایی به پرستو کاردگر برای فیلم ایکی اهدا شد. تندیس بهترین فیلم مستند به مهدی اسدی برای فیلم جمعه قالی رسید.
تندیس بهترین فیلم تجربی به فرهاد غلامی برای فیلم کابوس نامه تعلق گرفت. تندیس بهترین کارگردانی فیلم داستانی مشترکا به آرمان خوانساریان برای سایه فیل و بهمن و بهرام ارک برای حیوان اهدا شد.
در ادامه بزرگداشت ناصر غلامرضایی فیلمساز خرم آبادی برگزار شد.
تندیس بهترین فیلم از نگاه تماشاگران به بهمن و بهرام ارک برای حیوان رسید.
جایزه ویژه هیات داوران به درناز حاجی‌ها برای فیلم‌های مرضیه و مارلون تعلق گرفت.
تندیس بهترین فیلم در بخش سینمای ایران به مدرسه ملی سینمای ایران برای تولید فیلم حیوان ساخته بهمن و بهرام ارک اهدا شد.
جایزه بزرگ بخش بین الملل به فیلم کارهای بد از کشور لهستان رسید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
  • مراسم تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد

    مراسم تقدیر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم کوتاه تهران برگزار شد

    مراسم تقدیر از برگزارکنندگان سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با حضور محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی، علیرضا رضاداد مشاور ارشد سازمان سینمایی، سیدصادق موسوی مدیر عامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر جشنواره، اعضای شورای سیاست‌گذاری، هیأت‌های انتخاب ، داوری و مدیران کمیته‌ها در موزه سینما برگزار شد.
  • امینی تیرانی: فیلم كوتاه به تولید زنده است؛ نه تماشاگر

    امینی تیرانی: فیلم كوتاه به تولید زنده است؛ نه تماشاگر

    رییس انجمن فیلم كوتاه ایران درباره اقتصاد فیلم كوتاه گفت: ارشاد باید قانون حق مؤلف یا کپی‌رایت را پی‌گیری کند، سانسور را بردارد، آزادی به فیلم‌ساز بدهد تا فیلم‌های تولیدی خواهان مورد نظر را بیابند و سرمایه ی سرمایه‌گذاران، امنیت پیدا کند.
  • برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران امشب معرفی می‌شوند

    برگزیدگان جشنواره فیلم کوتاه تهران امشب معرفی می‌شوند

    برگزیدگان سی‌و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، یکشنبه ۳۰مهرماه ساعت ۱۸:۳۰در سالن اندیشه حوزه هنری معرفی می‌شوند.
  • اعلام نامزدهای گروه «هنروتجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

    اعلام نامزدهای گروه «هنروتجربه» در جشنواره فیلم کوتاه تهران

    شورای سیاستگذاری گروه هنر وتجربه با انتشار بیانیه‌ای، نامزدهای خود را در جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام کرد.به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این گروه اسامی پنج فیلم کوتاه را به عنوان نامزدهای بهترین فیلم کوتاه اعلام کرد.
  • نامزدهای بخش «کتاب و سینما» جشنواره فیلم کوتاه تهران

    نامزدهای بخش «کتاب و سینما» جشنواره فیلم کوتاه تهران

    داوران بخش «کتاب‌وسینما» در سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، آثار منتخب این بخش را معرفی کردند.vبه گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه»هیات داوران بخش «کتاب‌وسینما»، ۷ فیلم را به عنوان نامزدهای این بخش انتخاب کرند.