بیش از 1000 فیلم متقاضی شرکت در جشنواره «رویش»

دبیر دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش» گفت: با پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره «رویش»، در مجموع 1208 فیلم کوتاه در موضوعات مستند، داستانی و پویانمایی، به دبیرخانه جشنواره رویش رسیده است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش»، سید جواد رفائی، دبیر دهمین دوره از این جشنواره، با اعلام این خبر گفت: از مجموع 1498 اثری که تا پایان روز دهم آذر ماه، در سامانه الکترونیکی جشنواره، ثبت اثر کرده بودند، 1208 اثر به دبیرخانه رویش رسیده است.
وی افزود: مهلت تحویل آثار به اداره پست تا پایان روز 13 آذرماه بوده و جشنواره طبق ضوابط تعیین شده، نمی‌تواند پذیرای دیگر آثار ثبت شده در سامانه الکترونیکی رویش باشد.
سید جواد رفائی با اشاره به اینکه انتخاب حوزه رقابتی به عهده خود فیلم‌ساز بوده و شرکت کنندگان بر اساس ضوابط جشنواره در یکی از دو بخش «ملی» و «جوانه‌های رویش» ثبت نام نموده‌اند، گفت: از مجموع آثار رسیده به دبیرخانه «رویش»، 860 اثر در بخش ملی و 348 اثر در بخش جوانه‌های رویش به رقابت خواهند پرداخت.
وی به تفکیک فیلم‌ها در موضوعات مختلف اشاره کرد و افزود: در موضوع فیلم‌های مستند، در مجموع 440 عنوان فیلم در جشنواره شرکت کرده است که از این میان 364 اثر در بخش ملی و 76 اثر در بخش جوانه‌های رویش شرکت کرده‌اند.
وی ادامه داد: 618 اثر داستانی نیز در بخش رقابتی جشنواره حضور یافته‌اند که 382 اثر در بخش ملی و 236 اثر در بخش جوانه‌های رویش به رقابت خواهند پرداخت. همچنین از مجموع 150 اثر پویانمایی حضور یافته در جشنواره، 114 اثر در بخش ملی و 36 اثر در بخش جوانه‌ها شرکت کرده‌اند.
دبیر دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی رویش در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع 289 ساعت فیلم در حوزه‌های مختلف مستند، داستانی و پویانمایی مورد بازبینی قرار خواهد گرفت.
دهمین جشنواره فیلم کوتاه دینی «رویش»، 27 الی 30 دی ماه در پردیس سینمای هویزه مشهد مقدس، برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط